Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sağlıklı saçlar için hindistan cevizi yağı

Sağlıklı saçlar için hindistan cevizi yağı

Sağlıksız ve solgun görünen saçlarınızdan şikayetçiyseniz hindistan cevizi yağı tam size göre.

14.11.2016 16:52

Sağlıklı saçlar için hindistan cevizi yağı
İçerdiği protein ile saç derisini ve saç köklerini besleyerek daha sağlıklı uzamasına, uçlardaki kırıkların azalmasına yardımcı olur. Saç dokusunu düzelterek yıpranmış, solgun görünen saçların görünümünü geliştirir. Koparak dökülmeleri azaltır ve kepek gibi saç derisinde yaşanan sorunların sonucu olarak ortaya çıkan problemlerin tedavisinde kullanılabilir.

Hindistan cevizi yağıyla saçların daha çabuk uzamasında önemli bir rol oynayan nem yeterli oranda sağlanabilir.  Nemli saç, kırılmalara karşı daha dayanıklı olur ve hava kirliliği gibi çevresel faktörlerden daha az etkilenir. Uçlarda meydana gelen kırıklar saçların hızlı uzamasının önündeki en büyük engeldir.

Hindistan cevizi yağının saça uygulanması;
Diğer doğal yağlarda olduğu gibi Hindistan cevizi yağını da dire saç derisine masaj yaparak kullanabilirsiniz. Başka bir yağla karıştırmanıza gerek yok ancak kokusu daha güzel olsun derseniz bir kaç damla lavanta ya da biberiye yağı hoş bir koku verecektir. Yağı saçlarınızı şampuanlamadan veya şampuanladıktan sonra kullanmak protein kaybını en aza indirecektir.

Tavsiye edilen kullanım miktarı haftada 1 kez. Eğer saçlarınız maşadan veya boyadan çok yıprandıysa ilk bir kaç hafta haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını kullandıktan sonra özellikle saç derisinden iyice temizlemesi önemlidir. Çünkü zaman içinde saç köklerinin çıktığı gözeneklerde birikme yaparak tıkanıklığa, dolayısıyla kökün zarar görmesine yol açabilir.

Yorumlar | 0
üye profil