Sadece 3 malzemeyle pratik gece makyajı!

Sadece 3 malzemeyle pratik gece makyajı!

Gece dışarı çıkarken, çekici ve cesur makyajlar yapmak için onlarca makyaj ürünü arasında kayboluyoruz...

Kusursuz görünümlü ten makyajı
Gece makyajının olmazsa olmazı, kusursuz bir ten görünümüdür. Bu sebeple, makyajınıza cildinizdeki kusurları kapatıp, ışıl ışıl gözüken bir ten oluşturmakla başlamalısınız. Cilt tonunuza uygun ve cilde ışıltılı görünüm veren bir fondöteni fırça veya sünger yardımıyla cildinizin ortasından başlayarak uygulayın.Fondöteninin cildinizde daha doğal durması için, süngeri veya fırçayı ıslatarak kullanabilirsiniz.

Cesur kirpikler
Gece makyajı denilince aklına sadece abartılı göz makyajı gelmesin. Eyeliner çekmeden, far sürmeden, sadece maskara ile göz makyajını tamamlaman mümkün. Bunun için öncelikle kirpiklerinizi kıvırın ve maskaranızı dipten yukarı doğru sürün. Bizim tavsiyemiz hem üst hem de alt kirpiklerinize maskaranızı bolca uygulamanız. Yoğun hacimli ve uzun kirpiklere sahip olmak için ilk kat kuruduktan sonra, ikinci katı da mutlaka sürmelisiniz.

Kırmızı dudaklar
Şık ve cesur makyaj söz konusu olduğunda, kırmızı rujdan bahsetmemek olmaz. Dudaklarınızı gecenin yıldızı yapmak için, makyajınızı kırmızı rujunuzla tamamlamalısınız. Rujunuzu sürmeye, dudaklarınızı kırmızı bir dudak kalemiyle çerçeveleyerek başlamalısınız. Daha sonra dudaklarınızın ortasından kenarlarına doğru rujunuzu sürün ve makyajınızı bitirin!

Görüntülenme : 589 Güncelleme Tarihi: 05/04/2016 10:56:51
Yayınlanma Tarihi: 01/04/2016 16:33:34

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin