Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Saç kırılmalarına bitkisel çözüm

Saç kırılmalarına bitkisel çözüm

Evde kolaylıkla hazırlaya bileceğiniz bitkisel kür ile saçlarınızı kestirmeye gerek kalmadan kırıklardan kurtulabilirsiniz.

27.10.2016 15:40

Saç kırılmalarına bitkisel çözüm
  Öyle veya böyle, saçlarımıza ne kadar özen gösterirsek gösterelim hava kirliliği gibi çevresel faktörler, düzensiz beslenme, kötü saç bakım ürünleri ve ısıyla çalışan saç şekillendirme cihazları bir şekilde saç uçlarının kırılmasına neden oluyor. Saçlarınıza dikkat ediyorsanız daha az, bakımsız saçlarda ise daha çok yaşanan bir sorun.

  Eğer saç uçlarınız olması gerekenden fazla kırılıyorsa öncelikle maşa, fön makinesi ve saç kurutma makinesi gibi saçı çok yıpratan cihazları kullanmayı bırakın. Bu tip cihazlar saçı kurutur ve kırıkları arttırır. Kullanmaktan başka çareniz yoksa mutlaka nemlendirici maske yapın ya da nemlendiricili şampuan ve saç bakım ürünü tercih edin.

  Saç kırıkları düzenli olarak alınarak saçın yıpranmış görüntüsü düzeltilebilir. Ancak bu kesimler, özellikle saç uzatmaya çalışıyorsanız sizi en az 1-2 hafta öncesi saç uzunluğuna geri götürecektir. Bundan kurtulmak için evde hazırlayacağınız bitkisel maskelerle kırıkları azaltabilir, saçlarınızı daha hızlı uzatabilirsiniz.

Saç kırıkları için ballı kür;
Bal, saçların ucundaki kırıklar için etkili bir doğal krem görevi görür. Bir yandan saçların kırılmasına engel olurken diğer yandan da saç uçlarındaki kırıkları onarır. Bir de, saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır.

Malzemeler;
Bir çorba kaşığı bal

Bir parça lor

Hazırlanışı;
Bir kaşık bala bir miktar lor karıştırılır. Karışım saçlara masaj yapılarak uygulanır ve saçta 20 dakika boyunca bekletilir. Ardından saçlar su ile durulanır.

Yorumlar | 0
üye profil