Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Saç boyanızın akmasını istemiyorsanız..

Saç boyanızın akmasını istemiyorsanız..

Boyalı saçların en büyük problemi çabucak akması ve rengini kaybetmesidir. Bu şikayetinizden kurtulmak için saçlarınıza daha fazla özen göstermelisiniz.

15.11.2016 15:28

Saç boyasının akmaması için yapılması gerekenler
Saçlar yıkandıkça renkleri akar. Bu nedenle haftada en fazla 3 dafa yıkanmanızı öneririz. Saçlarınız çokçabuk yağlanıyorsa ve haftada 3 defa yıkamak sizin için yeterli değil ise kuru şampuan kullanabilirsiniz. 

Yıkanırken sıcak su kullanmamaya özen göstermelisiniz. Sıcak su saç boyasını akıtır. Bu nedenle ılık su ile yıkanmalısınız.

Şampuanların da saç rengini değiştirme özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle saçınızı her yıkamada şampuanlamak zorunda olmadığınızı bilin. Bu anlamda sadece krem kullanarak saçlarınızı yumuşatabilir, nemlendirebilirsiniz. Kullandığınız şampuan ile kremin aynı özellikte olmasına dikkat edin. Böylece etkiyi güçlendirmiş olursunuz. Saç kreminiz renk koruyucu ise şampuanınız da renk koruyucu olmalı.

Saç renginin akmaması için saç kremine dikkat etmeniz gerekmektedir. İçeriğinde amonyak bulunmayan saç kremleri, saçın daha uzun süre rengini korumasını olanaklı hale getirir. Bunun yanında, renk koruyucu saç kremi de kullanabilirsiniz; ve bu saç kremlerinin de saç renklerine göre farklılık gösterdiğini unutmamalısınız…

Saçlarınıza bakım yağı, ve maskeler uygulayın. Sadece boya sırasında bakım yapmakla saç bakımı; ve sağlığının iyi olacağını düşünmeyin.

Yorumlar | 0
üye profil