Sabahları şiş gözlerle uyanıyorsanız...

Siz de sabahları uyanıp aynaya baktığınızda şiş gözlerle karşılaşıyor musunuz? İşte şiş gözlerden kurtaran faydalı öneriler...

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2019 14:09
Değiştirme Tarihi: 27.04.2019 14:09
Sabahları şiş gözlerle uyanıyorsanız...

Hepimizin sabahları gözlerimiz şiş uyandığı olmuştur. Bunun yorgunluk, vitamin eksikliği, ödem gibi çeşitli sebepleri olabilir. Peki sabahları bizi şiş gözlerden kurtaracak şeyler neler? 

SÜT

Bir parça pamuğa damlattığınız süt ile göz çevrenizi silin. Bu yöntem şişliklerin kaybolmasına yardımcı olduğu gibi, kırışıklıklara da iyi gelecektir.Süt ve süt ürünlerine alerjiniz olabilir. Böyle bir durum varsa doktorunuza danışmalısınız.

BUZ

Şişlik denilince ilk akla gelen buz, etkili bir yöntemdir. Bir parça buzu, göz çevrenizde dairesel hareketlerle gezdirerek kan dolaşımını hızlandırın. Böylece gözlerinizdeki şişlik inecektir. Ancak buzun cildinizle çok uzun süre temas etmemesine özen gösterin, yoksa göz çevreniz tahriş olabilir.

ÇAY

Taze demlediğiniz siyah ya da yeşil çay poşetlerini ılık hale geldikten sonra gözlerinizin üzerine uygulayın. Kısa süre içinde rahatladığınızı hissedeceksiniz. Çay poşetlerini tercihinize göre soğuk olarak da uygulayabilirsiniz.

PATATES

Anneannelerimizin yöntemlerinden olan çiğ patates, göz şişkinlerinden kurtulmanın en yaygın yollarından biridir. Buzdolabında bekletilen patatesi dilimleyin ve şiş bölgelerin üzerinde gezdirin. Maksimum 15 dakikalık uygulamanın ardından gözlerinizi bol su ile durulayın.

KAŞIK

Tıpkı patates gibi soğuttuğunuz kaşığı, gözlerinizin üzerinde bekletin. Birkaç dakika sonra karşılaşacağınız sonuca inanamayacaksınız...

SU

Sağlıklı bir vücut için gün içerisinde zaten bolca su içmek gerekiyor. Aynı zamanda su, gözlerinizde meydana gelen şişkinliklere de iyi geliyor. Gün içinde minimum 10-12 bardak su tüketerek şişkinliklerinden kurtulabilirsiniz.