Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Russell Crowe Edirne'de!

Russell Crowe Edirne'de!

Crowe, Selimiye Camisi, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, tarihi konaklar ile Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı'nı gezdi.

28.07.2013 15:20

"Gladyatör", "Akıl Oyunları" ve "Robin Hood" gibi filmlerle tanınan Oscar ödüllü aktör Russell Crowe, Çanakkale Savaşı'nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919'da Türkiye'ye gelişini anlatan filminin bazı sahnelerinin çekileceği belirtilen Edirne’de, tarihi mekanları gezdi.Crowe, Selimiye Camisi, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, tarihi konaklar ile Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı'nı gezdi.

Haber ile ilgili metin girin!.Crowe, ziyarette yaptığı konuşmada, Edirne'yi gezdiğini ve kentteki tarihi dokudan çok etkilendiğini  belirterek, ''Çok güzel yerleri, mekanları gezdik. Tarihi dokudan çok etkilendim. İnşallah buralarda film çekebilme şansımız da olacaktır" dedi.Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, dünyaca ünlü oyuncu Russell Crowe'u Edirne'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Haber ile ilgili metin girin!.Sedefçi, ünlü oyuncuya kenti simgeleyen çeşitli hediyeler verdi.Ntvmsnbc
Yorumlar | 0
üye profil