Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Pratik bilgiler: Evde basit SPA keyfi

Pratik bilgiler: Evde basit SPA keyfi

Yoğun iş/okul temponuzdan kendinize zaman ayıramıyor musunuz? Başımı bile kaşıyacak vaktim yok diyorsanız bir kere düşünmenizi tavsiye ediyoruz...

06.04.2016 14:56

Yoğun iş/okul temponuzdan kendinize zaman ayıramıyor musunuz? Başımı bile kaşıyacak vaktim yok diyorsanız bir kere düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü kendinize ayıracağınız bir saat içinde ne kadar dinleneceğinizi ve yenileneceğiniz  tahmin bile edemezsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey:Küveti sıcak su ile doldurmak. Kendinize ve vücudunuza iyilik yapın ve banyonun keyfini çıkartın.

Banyonuzu mum ile donatın
SPA salonlarında dikkatimizi ilk çeken rahatlatıcı koku ve müzikdir. Siz de SPA keyfini evde yaşamak için küvetin etrafını güzel ve rahatlatıcı mumlar ile donatmalısınız. Zencefil, tarçın ve vanilya kokuları en rahatlatıcı kokuların başında geliyor. Banyonun loş ışığında, mum ışığı ve ayınlığı ile kendinizi ve gözlerinizi dinlendirmelisiniz. Aynı zamanda rahatlatıcı müzik de açarak zihnininizi de rahatlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Banyo yağı
Vucüdunuzu hem rahatlatıp hem de nemlendiren banyo yağları evde SPA keyfi için birebir. Sadece birkaç damlası ile sizi rahatlatacaktır.

Peeling
Sıcak su ile yapılabilecek en keyifli şeylerden biri de peeling uygulamasıdır. Hem vucüdunuza hem de yüzünüze yapacağınız peeling sayesinde cildiniz ölü derilerden arınıp, taze bir görünüme kavuşur. Özellikle mevsim geçişlerinde mutlaka peeling yapmalısınız.

Yüzünüze yapacağınız peeling işlemi için ince taneli peeling ürünlerini tercih etmelisiniz. Kalın taneli peeling ürünleri cildinizin çizilmesine ve tahriş olmasına neden olabilir.

Maske
Uzun ve rahatlatıcı SPA keyfinden sonra cildinize maske yaparak bu keyfi taçlandırmalısınız. Cildiniz sıcaktan dolayı rahatladı ve gözenekleri açıldı. Geriye sadece maske ile cildinizi derinlemesine temizlemek ve beslemek kaldı. Cilt maskenizi yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Yorumlar | 0
üye profil