Pratik bilgiler: Bahar makyajı nasıl yapılır?

Pratik bilgiler: Bahar makyajı nasıl yapılır?
Yayınlanma Tarihi: 14.05.2016 14:35 | Değiştirme Tarihi: 14.05.2016 14:35

Havaların ısınmasıyla beraber makyaj stilleri de sadeleşmeye ve renklenmeye başladı...

Havanın ısınmasıyla birlikte yükselen enerjimiz kıyafetlerimize, saçımıza, başımıza ve makyajımıza yansıyor. Güneşli bir güne uyanmak insanı mutlu ediyor ve güneş gibi parlama isteği veriyor. Kadınların çoğu bu güneşli bahar günlerini hafif bir makyajla değerlendiriyor. Bir kısmıysa kendine en yakıştırdığı makyajı yaz kış uyguluyor. 

Hava değişimiyle gardırobunuzu yenilerken güzelliğinize hareket katacak ufak tefek değişiklikler yapmayı da es geçmeyin. Çünkü bu bahar her zamankinden daha farklı olacak! Bahar makyajında gözünüz, dudak ve cilt makyajınız, nemlendiricileriniz nasıl olmalı? 

 

Pastel tonlar bahar makyajı için ideal 

Baharın en önde gelen makyaj stili, pastel tonlar sizi taze ve dinamik gösterecek renkler. Abartılı makyajlar yerine taze bir yüz ve doğal makyaj tercih etme zamanı simdi. 

Ekru tonlar bu sene gözlerde oldukça moda. Gözlerle uyum ve denge oluşturan dudak makyajındaysa bu yıl tercih edilen renkler; kahvemsi turuncular, mantar renkleri, mürdüm ve pembe tonları. 

 

Mat rujlar sezonun modası

Mat ve pudralanmış bir dudak makyajı bu senenin trendi.

Yanak makyajındaysa ıslak görünümlü allıkları kullanmalı baharda. Belirsiz bir şeftali tonuyla yapılan yanak renklendirmesi bu yılın makyaj modasının tamamlayıcısı. 

Mevsimlerle birlikte dış etkenlerin cildimize etkileri de haliyle değişmekte. Bahar aylarında cilt bakımına biraz daha özen göstermeli. 

 

Az fondöten kullanın

İlkbahar ve yaz mevsiminin cilt makyajı; hemen hemen hiç makyaj yokmuş gibi bir görünüm yaratmayı hedefliyor. Olabildiğince ince dokulu bir fondöten kullanmak, bu stilin en önemli noktası. 

Bu doğal görünümlü cilt makyajını tercih ettiğinizde, yanaklarınızı çok hafif pembe veya şeftali tonlarıyla renklendirebilirsiniz. Ancak allık uygulamanızı keskin bir hat olarak değil, yuvarlak vuruşlarla ortaya çıkaracağınız bir sağlıklı gösteren kızarıklık olarak gerçekleştirmeye özen göstermeli. 
Bu sezon, dudak makyajında genel olarak her türlü doku kullanılıyor: Parlak glosslar, mat, yarı-mat ve simli rujlar. Ancak genel olarak daha mat görünümlerin yükselişe geçtiğini söylemek mümkün. Mat dokulardaysa, mercan ve somon tonları öne çıkıyor. 

 

Mercan rengini tercih edin

Özellikle solgun bir cilt ve hafif rimelli kirpiklerle kullanabileceğiniz mercan rengi ile son derece güncel ve taze bir hava yakalamanız mümkün.

Son olarak sizinde farkettiğiniz gibi bahar aylarında kullanılacak en temel makyaj ürünler yanak makyajı ve dudak makyajı malzemelerinden oluşuyor.