Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Parfümünüzü ne kadar doğru kullanıyorsunuz?

Parfümünüzü ne kadar doğru kullanıyorsunuz?

Parfüm kullanırken nelere dikkat edeceğinizi, etkisini ve kalıcılığını nasıl artıracağınızı, cilt tipinize göre parfümleri ne miktarda kullanacağınızı biliyor musunuz?

14.11.2016 14:33

Parfümünüzü ne kadar doğru kullanıyorsunuz?
Parfüm her kadının hayatında önemli yer kaplar. Yapılan araştırmalara  göre güzel kokan kadınların yüzlerinin daha çekici geldiği vurgulanıyor. Ama çoğu kadın parfümü doğru kullanmayı bilmiyor. Parfüm kullananların yaptığı en büyük hatalardan biri bunu biraz abarmak. Parfüm kullanırken dozunu çok iyi ayarlamak lazım ne fazla nede az sıkmamak gerekiyor. 

Parfümlerinizi soğuk yerlerde saklayın
Parfümünüzü sıcak yerlerde tutmayın. Bu onun koku kalitesinin düşmesine neden olur. Parfümleri karanlık, kapalı ve serin ortamlarda saklamak ömürlerini uzatır.

Temiz tene uygulayın
Parfümün güzel kokması için kullanılan bölgenin temiz olması gerekiyor. Etkileyici ve güzel bir kokunun ilk şartı temiz bir ten. Özellikle banyodan sonra sürülen parfüm çok daha kalıcı oluyor. Çünkü ciltteki gözenekler banyodan sonra açılıyor ve kokuyu daha iyi emiyor. Ayrıca banyo esnasında parfümün yan ürünlerini kullanmak, kokunun kalıcılığını arttırmaya yardımcı oluyor.

Doğru yere sıkın
Parfümün kalıcılığını arttırmak ve uzun süre güzel kokmak için bedeninizdeki doğru yerleri tespit etmek gerekiyor. Nabzın attığı yerler parfümün kalıcılığını ve güzel kokuyu destekleyen en iyi yerlerdir. Bilekler, boyun, göğüs arası, kulak arkası ve diz araları daha sıcak ve nemli bölgeler olduğu için parfüm bu bölgelerde kullanılmalı. Buralara sıkılan parfümler daha iyi yayılarak uzun süren kalıcılık sağlanıyor.  Parfümü kıyafetlerinize değil teninize sıkarsanız kalıcı olur. Vücudunuzda ki nem kokusunu tutar.

Cilt tipinize dikkat edin
Doğru parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de cilt tipi. Cilt tipi parfümün kalıcılığını etkiliyor.  Cilt tipinizi belirledikten sonra işiniz daha kolay bir hale geliyor.  Parfümü daha uzun süre saklayan yağlı cilt tipine sahip olanlar bu konuda oldukça şanslılar.  Ancak kuru bir cilt yapısına sahip olanlar için durum birazcık farklı. Uzmanlar, kuru ciltte parfümün kalıcı olmadığını ifade ediyor. Bu yüzden kuru cilde sahip olanların parfümü biraz daha fazla sürmelerini öneriyor. 

Her beğendiğiniz koku size yakışmaz
Doğru parfüm seçimi yaparken en önemli kokuyu beğenmeniz değil bedeninizde nasıl koktuğudur. Modada olduğu gibi parfümde de en güzel parfüm kendine yakışanı bulmaktan geçiyor. Uzmanlar, beğendiğiniz bir parfümü denemeden karar vermemenizi öneriyor. Parfümler kokularını, cilt kokusuyla birleşerek gösterirler. Bu yüzden kendi teninizde denemeden parfüm seçmek kimi zaman hayal kırıklığı yaratabiliyor.

Yorumlar | 0
üye profil