Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Parfümünüzü kalıcı hale getirmek için...

Parfümünüzü kalıcı hale getirmek için...

Günlük yaşamın vazgeçilmezi olan parfümleri daha kalıcı yapmak istemez misiniz? Parfümleri nasıl daha kalıcı hale getirebileceğinizi sizler için yazdık...

18.12.2015 15:11

 

En sık yapılan hatalardan biri: Parfümleri banyoda muhafaza etmek

Sıcaklık, ışık ve nemden etkilenen parfümlerin kalıcılığı azalır. Bu nedenle onları banyoda değil odanızda, güneş ışığı almayacak bir yerde saklamalısınız.

Daha kalıcı bir koku ister misiniz?

Parfüm sıkacağınız bölgeye çok az miktarda vazelin uygulamak, kalıcılığı artıracaktır.

Vücut nemlendiricinizle birlikte uygulamak da bir başka seçenek elbette!

Daha kalıcı bir sonuç için nemlendiricinizi uyguladıktan hemen sonra parfümü vücudunuza sıkabilirsiniz. Bunun alternatifi olarak uygulayabileceğiniz yöntem ise, nemlendiriciyi avucunuza alıp parfümle karıştırmak ve ardından uygulamak. İki yöntemde de nemlendiricinin emilimi gerçekleşirken, parfümün de kalıcılığı artacaktır. Ancak uygulayacağınız nemlendiricinin ekstra esasnslı olmamasına dikkat etmelisiniz.

Kalıcılık vadeden bir başka yöntem ise parfümü duştan çıktıktan sonra uygulamak

Böylece parfüm nemle birlikte vücudunuza hapsolcak, aynı zamanda kıyafet ve aksesuarlarınızda iz kalmasının da önüne geçmiş olacaksınız.

Pek çoğumuzun parfümü sıktıktan sonra yaptığı bu hareket ise en büyük yanlışlar arasında gösteriliyor.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu hareket parfümün üst notalarının belirmeden kaybolmasına neden oluyor.

Vücudunuzun diğer bölgelere göre daha sıcak olan yerleri, parfümü uygulamak için en doğru noktalar!

Gün boyu kalıcılık için bilekler, dirsek içi, boyun, diyafram altı, diz kapağı arkası veya ayak bilekleri bölgelerinden (elbette ki hepsine aynı anda değil), seçtiğiniz bir ya da ikisine parfümü uygulayabilirsiniz. Bu bölgeler vücut sıcaklığınızla birlikte parfümün yayılmasını hızlandıracaktır.

Her salındığınızda misler gibi kokmak ister misiniz? O halde parfümü saçlarınıza uygulayın!

Özellikle uzun saçlı kadınların veya erkeklerin kolaylıkla uygulayabileceği bu yöntemin uygulanış şekli çok önemli. Parfümü doğrudan saçlarınıza uygularsanız, içindeki kimyasallar nedeniyle saçlarınızda kuruma olabilir. Onun yerine, saç fırçanıza parfümü sıkın ve saçlarınızı tarayın. 

(Saçlarınızın kokmasını istiyor, ama parfümden zarar görmesini istemiyorsanız, parfüm kokunuzu bastırmayacak hafif bir "Saç Parfümü" kullanabilirsiniz.)

Yorumlar | 0
üye profil