Özpetek'in Operaları Hong Kong ve San Paulo'da

Özpetek'in Operaları Hong Kong ve San Paulo'da
Yayınlanma Tarihi: 16.03.2013 12:52 | Değiştirme Tarihi: 16.03.2013 15:25

Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek'in sahneye koyduğu, "La Traviata" operası Hong Kong'da, ''Aida'' operası ise San Paulo'da izleyiciyle buluşacak.

Ünlü Yönetmen Ferzan Özpetek'in sahneye koyduğu, "La Traviata" operası Hong Kong'da, ''Aida'' operası ise San Paulo'da izleyiciyle buluşacak.Dünyaca ünlü yönetmen Ferzan Özpetek'in 2012 yılında ilk kez Napoli kentinde gösterilen ''La Traviata'' operası, 22 Mart tarihine kadar Hong Kong'da gösterilecek. Son yıllarda opera yönetmenliği çalışmaları yapan Özpetek'in 2011 yılında Floransa kentinde sahnelediği ''Aida'' operası da bu şekliyle 2014 yılında San Paulo'da Brezilyalı izleyicilerin karşısına çıkacak.

Haber ile ilgili metin girin!.''Serseri Mayınlar'' Fransa ve Japonya'daCem Yılmaz'ın da oynadığı ''Şahane Misafir'' adlı filmin gösterime girecek olmasından dolayı Özpetek'in 5 gün boyunca Japonya'da olacak. Japon sinemaseverler tarafından beğenilen Türk yönetmenin ''Sersesi Mayınlar'' adlı filminin Fransa'dan sonra Japonya tarafından da tiyatroya uyarlanmak üzere satın alındığı bildirildi. Haber ile ilgili metin girin!.Öte yandan Türk yönetmen, İtalya'nın güneyindeki Lecce kentinde çekimlerini yapacağı ''Kemerlerinizi bağlayın'' adlı yeni filmine hız verdi. Filmin oyuncu kadrosunu tamamlamak üzere olan Özpetek, gelecek Mayıs ayında çekimlere başlayacak.