Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Özgürlüğüne en düşkün burç...

Özgürlüğüne en düşkün burç...

Yay değişken bir burçtur yani mevsimin bitişine denk gelir ve yüksek miktarda mental algılama, din, felsefe, spor ve genel eğitimi temsil eder. Burcun gezegeni Jüpiter, neşe, zenginlik ve bolluk kaynağı, üstelik şans gezegenidir.

05.01.2016 13:20

Genel durum ve aşk hayatı

Çalışkan, hareketli, iyimser ve idealist olan yay burcu kadını genelde kolay aşık olan bir tip değildir.  Ama çok çekicidir ve soğuk duruşu altından çıkıp kendini gösterdiğinde çoğu kişiyi kendine hayran bırakır. O da burcun erkeği gibi çok yönlü, hevesli ve meraklıdır ancak bu kadının kendini ifade şekli erkekten daha farklı olarak mantıkla ve çalışarak olur. Zekası işlektir ve sürekli bir şeylerle oyalanması gerekir eğer bunu başaramazsa mutsuz olur. Okumayı, kaliteli zaman geçirmeyi sever. Bir erkekte aradığı özellik ise dürüstlüktür, bu kadın için dürüstlük hemen her şeyden önemlidir. Aşık olursa bağlanacaktır ve erkeğine uyum sağlayacaktır.

Çok sadık ama flörtöz ve buna karşılık oldukça kıskanç, sahiplenici bir yanı vardır. Beraber olduğu kişinin yaptığı hemen her şeyi takip eder ve onu yakından izler. Korkusu her zaman için kandırılmaktır çünkü bu tür yenilgileri kaldıramaz. Yay burcu kadını için aşk kavramı başkalarınınkinden farklı olacağı için onun aşkı bağımlılığa dönüşmeye meyilli bir aşktır bu da zaman zaman sıkıntı yaratacak bir durumdur ama başkasıyla ilgilenirse bağımlılık derecesinde bağlı olduğu kişiyi de unutur. Erkeği gibi burcun kadını da hemen her konuda bağımlılık tehlikesi altındadır.

Kaliteli olan her şeyi sever, parayı da kaliteli bir hayata sahip olmak için ister ancak aşık olduğu kişiyi ilk değerlendirme kriteri para olmamakla beraber, iyi bir yemekten, güzel bir restorandan, klas gece kulüplerinden hoşlandığı için onu bir yere davet etmek ve neşesini yükseltmek açısından önemlidir. Aradığı erkekte zekaya da bakar, asla aptal bir erkeğe tahammül edemez bu açıdan genellikle yay burcu kadınları kendilerinden yaşça olgun erkeklere yaklaşmayı seçerler. Deneyim, bilgi ve olgunluk onların hoşuna gider. Sevgilisiyle aynı zamanda arkadaş olmak, onunla bol bol konuşmak, vakit geçirmek, beraber spor yapmak, kitap okumak isteyecektir. Güzel sürprizler, hediyeler, sonsuz sadakat, ilgi ve dürüstlük bekler. Bunları bulamayacağı biriyle çok uzun süre vakit geçirmez. Evlenirse evini iyi çekip çevirecektir, hem işiyle hem eviyle ilgilenebilir ancak çocuğu olursa onunla ilgilenmeyi daha çok isteyecektir ve bu nedenle işi bırakır. Yay burcu kadınları çocukları çok sever ve hep bir aile fikri taşırlar ama ev işini pek sevmezler ve iyi yemek yapmaları için zamana ihtiyaçları vardır. Deneyim yoluyla yemek yapmayı öğrenirler.

İş hayatı

Yay burcu kadını çok paragöz değildir ama kaliteli ve lüks yaşamı sever bu nedenle az parası da olsa o paranın hemen hepsini bir çantaya ya da bir yemeğe verebilir. Bir iş eğer ki onun maddi refahını sağlamıyorsa bir süre sonra yararını yitirecek ve değersizleşecektir ancak son güne kadar da işlerini üzerinde kendi ismi olacağı için en iyi şekilde yapacaktır. Mantıksal yanı kuvvetli olduğundan iş hayatında çözümsel ve pratik bir yaklaşımı benimser, genellikle kendine hızlı iş takvimleri hazırlar ve programlı çalışır. O da erkeği gibi kendi alanını yarattığı kendi sözünü dinlediği bir işe sahip olursa daha verimli olur. Ciddi bir iş yaklaşımı vardır ve burcun erkeğinden daha çok işine düşkündür. Yayıncılık, yazarlık, pazarlama, finans alanlarında başarılı olabilir.

Sosyal hayat

Bu kadının çevresinde pek çok meslekten pek çok insan vardır. Hepsiyle ayrı ayrı vakit geçirir ama kişilere kendini o kadar özel hissettirir ki, çoğu yakını uzun süre onun tek arkadaşının kendileri olduğunu sanırlar. O her arkadaşına tek tek kıymet verir ve ilgilenir. Sır tutar ancak birinin sırrını isim vermeden başka bir yakınına anlatması mümkündür; sır tutma tarzı budur ama bazı şeyleri de kesinlikle söylemez. Kendiyle ilgili de sırları vardır ve bunları anlatmamak için çok uğraşır. Dertlerini saklamak gibi bir huyu olduğundan kolay kolay sıkıntılarını aktaramaz. Eğlence anlayışı gelişmiştir. Spor yapar, dans eder, partilere katılır ve hepsinden de keyif almasını bilir ancak yay kadınları genelde erkeklerinden daha çok alkol tüketirler, bu nedenle gittiği yerlerde çok içeceğinden dikkat etmesi gerekir. (ksham astroloji bloğu)

Yorumlar | 0
üye profil