Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nce 85'incisi düzenlendi. Nefesler tutulduğu şölende ödüllerin sahipleri belli oldu...

25.02.2013 04:57

Büyük heyecanla beklenen 85. Akademi ödülleri sahiplerini buldu. En iyi film ödülü Argo'ya giderken en iyi yönetmen Ang Lee oldu.NTV ve CNBC-e'den canlı olarak yayınlanan gece her zamanki gibi Kırmızı Halı seremonisiyle başladı.George Clooney, Nicole Kidman, Naomi Watts, Charlize Theron, Halle Berry, Hugh Jackman, Ben Affleck, Jennifer Lawrence, Amy Adams, Catherine Zeta-Jones, Salma Hayek gibi birçok yıldızın şıklık yarışına girdiği törenin sunuculuğunu Seth MacFarlane yaptı.FIRST LADY AÇIKLADIYılın bütün ödüllerini toplayan Argo, gecenin kazananı oldu. En İyi Film seçilen Ben Affleck imzalı film, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Kurgu ödüllerini de kazandı. Argo'nun En İyi Film ödülünü kazandığını Beyaz Saray'dan bağlanan Michelle Obama duyurdu.Merakla beklenen kategorilerden En İyi Yönetmen ödülünü ise Life of Pi ile Ang Lee kazandı. Oyuncu kategorilerinde ise beklendiği gibi En İyi Kadın Oyuncu Jennifer Lawrence, En İyi Erkek Oyuncu Daniel Day-Lewis seçildi.BEKLENEN ÖDÜLLEREn İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar'ı Django Unchaiened ile Christoph Waltz'un, En Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ı ise Sefiller'deki rolüyle Anna Hathaway'in oldu.5 dalda aday olan Michael Haneke imzalı Amour ise sadece Yabancı Film kategorisinde ödüle ulaştı.En İyi Orijinal Senaryo Oscar'ını Django Unchained ile Quentin Tarantino, Uyarlama Senaryo Oscar'ını ise Argo ile ile Chris Terrio kazandı.Her sene olduğu gibi 85. Oscar töreninde de 2012'de hayatını kaybeden sinema dünyasının önemli isimleri anıldı.İşte ödül alanlar...En iyi film ödülünü Argo aldı. 7 dalda aday olan film, 3 Oscar ödülü aldı. Bu kategoride hangi filmin ödül aldığını açıklayan isim ABD'nin First Lady'si Michell Obama oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Erkek Oyuncu: Daniel Day-Lewis – Lincoln Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Kadın Oyuncu: Jennifer Lawrence – Silver Linings Playbook Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Yönetmen: Ang Lee – Life of Pi Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Christoph Waltz – Django Unchained Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Anne Hathaway – Les Misérables Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Özgün Senaryo: Django Unchained – Quentin Tarantino Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Animasyon Filmi: Brave – Mark Andrews ve Brenda Chapman Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Yabancı Film: Amour – Michael Haneke Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Film Müziği: Life of Pi – Mychael Danna Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Kostüm: Anna Karenina – Jacqueline Durran Haber ile ilgili metin girin!.En İyi Uyarlama Senaryo: Argo – Chris TerrioEn İyi Orijinal Şarkı: Skyfall – Adele Adkins ve Paul EpworthEn İyi Prodüksiyon Tasarımı: Lincoln – Rick Carter ve Jim EricksonEn İyi Kurgu: Argo – William GoldenbergEn İyi Ses Kurgusu: Zero Dark Thirty – Paul N. J. Ottosson ve Skyfall – Per Hallberg ve Karen Baker LandersEn İyi Ses Miksajı: Les Misérables – Andy Nelson, Mark Paterson ve Simon HayesEn İyi Belgesel: Searching for Sugar Man – Malik Bendjelloul ve Simon ChinnEn İyi Kısa Belgesel Film: Inocente – Sean Fine ve Andrea Nix FineEn İyi Kısa Film: Curfew – Shawn ChristensenEn İyi Makyaj ve Saç: Les Misérables – Lisa Westcott ve Julie DartnellEn İyi Görsel Efekt: Life of Pi – Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Erik-Jan de Boer ve Donald R. ElliottEn İyi Sinematografi: Life of Pi – Claudio MirandaEn İyi Kısa Animasyon Filmi:  Paperman – John Kahrs 'KIRMIZI HALI'NIN EN ŞIK KARELERİ85'nci Oscar Ödül Töreni, her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok ünlüye ev sahipliği yaptı. Ödül alacak ünlüler arasındaki yarış kırmızı halıda göz kamaştırdı.Törene katılan isimler, birbirinden ünlü markaların kıyafetleriyle kırmızı halı da yürüdü. Özellikle kadın adaylar arasındaki şıklık yarışı dikkat çekti. Haber ile ilgili metin girin!.   OSCAR'A DİĞER DALLARDA ADAY GÖSTERİLENLER ŞÖYLE SIRALANIYOR!Haber ile ilgili metin girin!.
Yorumlar | 0
üye profil