Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Oliver Stone'dan Çok Konuşulacak Bir Film Daha

Film, New York Times tarafından 2010 yılının en iyi 10 kitabı arasında gösterilen, Don Winslow'un yazdığı çok satan suç romanından uyarlanmış.

14.07.2012 16:57

Film, New York Times tarafından 2010 yılının en iyi 10 kitabı arasında gösterilen, Don Winslow'un yazdığı çok satan suç romanından uyarlanmış.

Oscar'lı yönetmen Oliver Stone'un kayıpları oynadığı bilmem kaçıncı filmiyle karşı karşıyayız: Vahşiler. Bir yönetmen Katil Doğanlar, Müfreze, Doğum Günü 4 Temmuz, JFK gibi kült mertebesine ulaşmış filmlere imza attıktan sonra 2000'den sonra çevirdiği son 9-10 filminde nasıl çuvallar gerçekten anlaşılması güç.

Sanırım Türkiye'yi yerden yere vurduğu Geceyarısı Ekspresi'nin ahı yeni yeni ortaya çıkmaya başladı Stone için.  

Haber ile ilgili metin girin!.  

DERİNLİKTEN YOKSUN İŞLER
Bir tuhaf arayış ve zihin bulanıklığına eklenen özgüven eksikliği Stone'un kimliksiz, bazen abartılı bazen de amaçsız ama en önemlisi derinlikten yoksun işler üretmesine sebebiyet veriyor. Örneğin Büyük İskender filminin bütçesi ve oyuncu kadrosuna rağmen çıkarılan iş malumdu. Oliver Stone'u var eden sinema dilini güçlü kılan en büyük özelliği, bir derdinin olması ve bir şeyler anlatma çabasıydı. İlginç olan 2000'ler sonrası çektiği ve çuvalladığı filmlerin hiçbirinde ne bir idealin ispatı arzusu var ne de insani bir sorgulamanın ipuçları. Belki de Stone'u bitiren de bu yenilenmeyen fikirsel devinim ve sürekli dünde kalması.

Oliver Stone'un 'Vahşiler/Savages'da, Katil Doğanlar'dan kopyalama bir işin peşinden gitmesi vasat bir işin ortaya çıkmasına sebep olmuş.

Vahşiler/Savages'ın oyuncu kadrosunda Taylor Kitsch, Blake Lively, Aaron Taylor-Johnson, John Travolta, Benicio Del Toro, Salma Hayek, Emile Hirsch ve Demian Bichir gibi ünlü yıldızları, bulunuyor. Film, The New York Times tarafından 2010 yılının en iyi 10 kitabı arasında gösterilen, DonWinslow'un yazdığı çok satan suç romanından uyarlanmış.  

Haber ile ilgili metin girin!.  

SAĞLAM KADROYA RAĞMEN...
Vahşiler, klasik suç olgusu üzerine dayanmış, klip estetiği ile arka arkaya sıralanmış hareketli sahnelerine güvenen derinlikten yoksun bir film. Oyuncu kadrosunun tüm güçlülüğüne rağmen özgün olmayan hikayesine eklenen karton karakterler ise sıradanlık hissine kapılmanızı sağlıyor.

Bu kadar iyi bir kadro, geçmişi bol pekiyi ile dolu bir yönetmen vemaalesef elde var sıfır. Ama unutulmamalı sıfır eksiden yüksektir bu da Stone'un kredisidir. Son olarak 18 yaş sınırıyla gösterime giren Vahşiler'in, izleyici için rahatsızlık verebilecek içerik ve görüntüye sahip olduğu belirtelim  

Haber ile ilgili metin girin!.  

NAM SALAN SATICI
Filmin konusu kısaca şöyle: Ophelia, biri Irak gazisi paralı asker Chon, diğeri ruhu derinlerde Budist Ben'le birlikte aşk ilişkisinin ortasındadır. Chon ile Ben California'nın en güzel esrarını üreterek nam salmış, kendi dağıtım ağlarını kurmuş, 'barış içinde bir arada' yaşama rüyaları gören 'küçük girişimci'lerdir. Ancak Meksikalı uyuşturucu kartelleri onlara 'birleşme' teklifi yaptıklarında işler değişir. Çünkü "Hayır" der ve Ophelia kartel tarafından kaçırılır.  

Haber ile ilgili metin girin!.  

Vahşiler
Yönetmen: Oliver Stone Oyuncular: Taylor Kitsch, Blake Lively, Aaron Johnson, John Travolta

Yorumlar | 0
üye profil