Nasıl kilo alabilirim?

Nasıl kilo alabilirim?
Yayınlanma Tarihi: 22.09.2016 11:14 | Değiştirme Tarihi: 22.09.2016 11:17

Sağlık sorununuzun neden olduğu bir kilo sıkıntınız yoksa size vereceğimiz bir kaç tüyoyla kilo almaya hazır mısınız?

Nasıl kilo alabilirim?
Sağlık sorununuzun neden olduğu  bir kilo sıkıntınız yoksa size vereceğimiz bir kaç tüyoyla kilo almaya hazır mısınız?

Kilo almanın en az kilo vermek kadar zor olduğunu unutmayın. Kilo almak için en en dikkat etmeniz gereken konu beslenme düzeniniz olmalı. Öğünlerin arası çok uzun olmamalı ve yanlış yemek seçimleri yapılmamalı. Gıda alımının tam yapılması gerekir. Yetersiz beslenme alışkanlığı zayıf olmanın başlıca nedenidir.

Hızlı kilo almak sağlık açısından risklidir. Bu nedenle sağlıksız beslenme yerine sağlıklı beslenerek kilo almaya önem verilmeli.

Egzersiz  yapmayı ihmal etmeyin
Kilo alırken dikkat etmeniz gereken bir önemli konuda egzersiz yapmaktir. Egzersiz yapmak aldığınız kiloların yağlanmaya neden olmadan, orantılı bir şekilde alınmasını sağlar. Egzersizi ihmal etmeyerek sağlıklı ve düzgün bir fiziğe sahip olabilirsiniz.

Sıvı tüketimini arttirin
Vücut sağlığınızı korumak için sıvı tüketimini arttırmanız gerekir. Az su içmek yorgunluk, dikkat güçlüğü ve hafıza bozukluluğuna neden olabilir. Sıvı tüketimi vücut sıcaklığınızı dengeler. Su tüketimi azaldıkça vücutta yağ depolanmaya başlanır.

Günde en az 3 ana öğün 2 ara öğün almak gerekir. Yemeklerden hemen önce su tüketmeyin bu iştahınızı kesebilir. Tatlı olarak en kalorili olanları seçin. Hergün aynı şeyleri yemeyin. Sigara kullanıyorsanız bırakmayı deneyin. Sağlıklı kilo almak için aşırı yağlı beslenmemeye dikkat edin  ve hızlı yemeye çalışın.