Mutlu insanların sırrı: Bunları asla yapmıyorlar!

Mutlu insanların sırrı: Bunları asla yapmıyorlar!

Mutlu olmak için temel gereklilikleri biliyoruz, pozitif düşünmek, gülümsemek ve egzersiz yapmak şart. Peki ya bazı davranışlardan kaçınmak daha mutlu olmamızı sağlıyorsa? İşte mutlu insanların kaçındığı 5 şey…

Mola vermeyi unutmazlar!
Çok yoğun bir programa sahipsiniz ve kendinize ayıracak bir dakikanız bile yok. Bu yoğun tempo içimde toplantılar arasında kendinize 5 dakikalık bir nefes molası ayırın. Nefes alırken ferahlığa odaklanın ve havayı ininize çekin, nefes verirken de sıcaklık hissine odaklanın. 5 dakikalık bu egzersiz sizi sakinleştirecek.

Şikayet dinlemez!
Etrafınızdaki insanların şikayetlerini dinlemekten bıktınız mı? Açıkçası bu tarz kötümser insanlarla vakit geçirmek zorunda değilsiniz. Kiminle vakit geçirip geçirmeyeceğiniz tamamen sizin kontrolünüzde. Arkadaşlarınızın negatif havası sizi etkilemeye başlar ve ortada bir sebep yokken kendinizi kötü hissetmeye başlarsınız. Bu tip insanlarla olan diyaloğunuzu kısıtlamak bir çözüm olabilir.

İnsanları düşman olarak görmez!
Mutlu insanlar bir problemle karşılaştıklarında sinirle ‘Bunu bana nasıl yaparlar?’ düşüncesine kapılmak yerine sorunun ardındaki problemi öğrenmeye ve çözmeye çalışırlar. Bazı insanlara pozitif bakış açısı doğuştan bahşedilmiş olsa da, bu davranış sonradan öğrenilebilir.

Kendilerini başkalarıyla kıyaslamaz!
Başkalarının hayatıyla kendinizinkini kıyaslamanın ne kadar sizi ne kadar mutsuz ettiğinin farkında olmalısınız. Dışarıdan bakıp imrendiğiniz kişilerin de mutlaka sorunları olduğunu ve bunlarla mücadele ettiklerini bilmelisiniz. Eğer yaşamınızda değiştirmek istediğiniz şeyler varsa, gerçekçi bir plan yapıp isteklerinize ulaşmaya çalışın. 

Başkalarının başarısını tebrik edin!
Bir arkadaşınız sayısal loto tuttursa ya da beklenmedik bir terfi alsa tepkiniz ne olurdu? Mutlu insanlar arkadaşlarının şansı ve başarılarıyla mutlu olur. Arkadaşlarınızın başarılarını tebrik etmeyi ve onlar adına mutlu olmayı öğrenin. Kıskançlık gibi duygular size bir fayda sağlamadığı gibi, performansınızı da kötü yönde etkiler.

Görüntülenme : 409 Yayınlanma Tarihi: 31/03/2016 16:04:29

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin