Mükemmel göz makyajının 4 kuralı

Mükemmel göz makyajının 4 kuralı

Göz makyajında dikkat etmeniz gereken her şey haberimizde...

1. Adım: Pudra
Göz makyajınıza başlamadan önce trasparan pudra ile göz kapağınızın yağını dengeleyebilirsiniz. Bizim terchimiz, pudranızı uygulamadan önce nemlendirici uygulamanızdan yana. Çünkü transparan pudra cildinizi kurutacağı için cildinizin neme doymuş olması gerekiyor.

2. Adım: Far bazı
Pudra ile göz kapağınızın yağını dengeledikten sonra, sıra geldi far bazına. Far bazını göz kapağınıza iyice yedirin ve 1 dakika bekleyin. Far bazı sayesinde eyelinerınız göz kapağınıza bulaşmayacak ve göz makyajınız daha uzun süre cildinizde kalacaktır. Far bazınızı, günlük makyaj rutininize mutlaka eklemelisiniz.

3. Adım: Waterproof ürünler
Göz makyajınızda kullanacağınız ürünlerin, suya dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece gözleriniz yaşardığında veya terledğinizde makyajınızın bozulma ihtimalı sıfıra inecektir. Waterproof ürünlerin yapısı daha kalıcı olduğundan, düşük veya şiş göz kapağına sahip olanlar istedikleri gibi eyeliner uygulayabilirler.

4. Adım: Jel eyeliner
Göz makyajınızda jel eyeliner kullanarak daha kalıcı makyaj görünümü yakalayabilirsiniz. Kalem eyeliner yerine jel eyeliner kullanarak makyajınızın kalıcılığını uzatabilirsiniz.

Görüntülenme : 893 Yayınlanma Tarihi: 06/04/2016 15:35:48

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin