Midenizi doğal yollarla küçültmek ister misiniz?

Midenizi doğal yollarla küçültmek ister misiniz?

Obezite ve metabolik cerrahi uzmanı Op. Dr. Ergenç, sağlıklı beslenip doğal yolla mide küçültülerek kilo vermenin mümkün olduğunu söyledi.

Mideyi sık sık düşük hacimli ve düşük kalorili besinlerle doldurarak bir süre sonra mide hacminde küçülme meydana gelir, bu nedenle küçük porsiyonla sık beslenin.

Ara öğün şekeri dengeliyor
Depresyon gibi duygusal problemler kişiyi aşırı besin tüketimine yönlendirir. Böyle bir durumda ilk yapılması gereken yaşam tarzını ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmektir. Ana öğünlerden önce aralarda tüketilen besinler ani şeker düşmelerini de önler. Ara öğün tüketmeye özen gösterin.

Küçük porsiyonlar tüketin
Asitli içecek tüketimi mide hacminin genişlemesine neden olabilir. Asitli içeceklerden uzak durun. Bulgur gibi suyla birleştiğinde şişme özelliğine sahip yiyeceklerin küçük porsiyonla tüketilmesine dikkat edin.

Protein miktarını artırın
Bol yeşillik içeren düşük kalorili bol lifli gıdalar uzun süre tokluk sağlar, hem ara hem de ana öğünlerde salata tüketin. Yumurta, et, süt, yoğurt, tavuk gibi protein yönünden zengin gıdalar kasların korunarak yağ yakılmasını sağlar, öğünlerdeki protein miktarını artırın.

Gün içinde bol miktarda su ve yeşil çay gibi metabolizmayı hızlandıran içecekler tüketilmelidir.

Görüntülenme : 5069 Güncelleme Tarihi: 23/05/2016 10:55:34
Yayınlanma Tarihi: 23/05/2016 10:27:14

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin