Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Marilyn Monroe makyaj tekniği!

Marilyn Monroe makyaj tekniği!

Monroe'nun ilk filminden tutun da cenazesine kadar her makyajının yaratıcısı olan Allan Whitey, ölmeden önce makyaj sırlarını paylaştı.

10.12.2015 11:46

Makyaj Bazı

Monroe yoğun yapısı olan vazelini, çok ince bir tabaka halinde doğrudan yüzüne veya nemlendiricisinin içine katarak kullanırmış. Bu yöntem stüdyo ışıkları altında cildinin parlak görünmesini sağlarmış.

Whitey ise bu yönteme ek olarak, makyaj bitiminde elmacık kemiklerinin üzerine daha parlak bir bitiş elde etmek için yine yüzüne bile bakmadığımız vazelinden faydalanırmış.

Dudak Kontürü

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Whitey'nin imzası olan dudak kontürünün sırrı, koyu renk tonlarındaki ruju dudağın dış köşelerine, açık tonları ise ortasına uygulamasında gizli! Burada dikkat edilmesi gereken nokta, farklı tondaki bu rujların renk geçişlerinin olabildiğince doğal görünmesini sağlamak.Son dokunuş ise, dudağın tam ortasına ıslak bir görüntü vermek için aydınlatıcı bir lip gloss veya vazelin kullanmak.Whitey, Monroe'nun ışıltıya olan tutkusunda çoğunlukla vazelin kullansa da, hindistan cevizi yağı da onun olmazsa olmazlarındanmış.

Takma Kirpik

Haber ile ilgili metin girin!.

Monroe kirpiklerinin daha uzun ve yoğun görünmesini ister, ancak yapay bir görünümden ise hiç hoşlanmazmış. Whitey de bu nedenle takma kirpiğin yarısını keser, sadece kirpiklerinin dış uçlarına takarlarmış.

Gözler: Greta Garbo Tekniği

Haber ile ilgili metin girin!.

Whitey, Monroe'nun göz kapağına açık kahve bir far uygularmış. Bu teknik sayesinde göze derinlik veriyormuş.Whitey buğulu bakışlar elde etmek için ise siyah, kahve, beyaz ve kırmızı göz kalemi uygularmış. Bunun için öncelikle göz kapağı boyunca çok da kalın olmayacak şekilde siyah bir liner uyguluyor. Ardından kahverengi bir göz kalemi ile alt kirpik diplerini belirginleştiriyor. Hatta kirpiğinin gölgesi yüzüne düşmüş gibi bir ilüzyon yaratmak için, göz kalemini alt kirpik sınırından aşağı doğru çekmeye devam ediyor. Sonrasında da üst kirpiğine uyguladığı siyah eye liner ile alt kirpiğine sürdüğü kahverengi kalem arasındaki üçgeni ve göz içini beyaz kalemle boyuyor. Bu yöntemlerde gözü olabildiğince büyük göstermek amaçlanıyor. Son olarak kırmızı göz kalemini göz pınarlarına minik bir nokta olacak şekilde uyguluyor.

Kontür

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Whitey bizim kendimizi geliştirmek için saatler harcadığımız kontür işlemini, yıllar önce Monroe üzerinde uyguluyormuş. Tek farkla: Bronzer yerine allık kullanarak.Whitey elmacık kemiklerinin altına kademeli olarak dağıttığı allığı, burun yanaklarına da uygularmış. Bunu öyle mütemadiyen yaparmış ki sonuç, ince ve mükemmel bir burun olurmuş.

Yorumlar | 0
üye profil