Makyajsız da güzel olmak ister misiniz?

Makyajsız da güzel olmak ister misiniz?
Yayınlanma Tarihi: 20.10.2016 15:22 | Değiştirme Tarihi: 20.10.2016 15:52

Her kadın güzeldir ve güzelliğini ön plana çıkarmak için makyaja ihtiyacı yoktur.Güzelliğin sırrı makyajda değil bakımda

Makyajsız da güzel olmak ister misiniz?

Her kadın güzel ve çekici olmak ister.Makyaj yaparak daha canlı ve parlak görünüme sahip oluruz.Ama zamanla makyaj içeriğindeki kimyasallar nedeniyle cildimize zarar verir ve olduğumuzdan daha yaşlı daha yıpranmış bir cilde sahip olmamıza neden olur.Zaman geçtikçe cildimiz,doğal güzelliğini yitirmeye başlar ve makyaja bağımlı hale gelir.Gözümüz makyajın ışıltısına alıştığı için makyajsız halimizi solgun ve itici bulmaya başlarız.

Bakkala bile makyaj yapmadan çıkmak istemiyor ve artık buna dur demek istiyorsanız,doğal güzelliğinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.Söylediklerimizi düzenli olarak uygulamanız ve makyajsızda güzel oluna bileceğine inanmanız yeterli.Unutmayın güzellik bir bütündür ve detaylarda gizlidir.Güzel görünmek için makyaja ihtiyacınız yok tek yapmanız gereken bakımlı olmak.

Cilt temizliğinize önem verin;

Evet güzel bir cildin en önemli sırlarından biri cilt temizliğidir.Cildinizi sürekli temiz tutun ve cilt tipinize uygun bakım ürünleri kullanın.Cildinizdeki kusurları makyajla kapatmak yerine sorunun köküne gidin ve onu yok edin.Evde kolayca uygulanacak doğal peeling ve maskelerle daha canli ve parlak ciltlere sahip olabilir ,doğru ve düzenli kullanımla sivilce ve izleri yok edebilirsiniz.

Saç kesimi;

Şüphesiz ki saç bir kadının en güzel aksesuarıdır.Saçlarınıza özen gösterin,sürekli bakımlı ve parlak görünmesini sağlayın.Saç kesiminiz çok önemli yüz tipinize en uygun kesimi yaptırın.

Kaşların önemi;

Kaş şeklinin yüz güzelliğindeki rolü büyüktür.Çünkü kaş şeklimiz mimiklerimizle doğrudan alakalıdır.Daha güzel ve çekici bir mizaha sahip omak için kaşlarımızın şeklini doğru şekilde aldırmalıyız.

Soğuk su ile cilt yıkama;

Soğuk suyun cilde inanılmaz faydası var.Sabah uyandığınızda soğuk su ile yüzünüzü yıkamak yüzünüzde ki şişkinliği alır.Özellikle göz altı torbaları olan kişiler için soğuk su terapi niteliğindedir.Soğuk suyun bir diğer özelliği ise geniş gözenekleri küçültücü,sıkılaştırıcı özelliği olmasıdır.

Gülümseyin;

Her insanın yüzünde kusurları olabilir kusurlarınızı gizlemenin en güzel yollarından biride gülümsemedir.Sürekli etrafınızdakilere gülüşünüzle ışıltı saçın ve pozitif enerji verin.Emin olun ki güzel bir gülümseme yüz güzelliğinden daha fazla dikkat çeker.Güzel gülümseyerek etrafınızdaki insanların odağını gülüşünüze çekin.

Düzenli uyuyun;

Düzenli uyku hayatımızın her anlamda en önemli noktalarından birdir.Tabiki güzelliğimiz için de uykunun pekçok faydası var.Güne kaliteli bir uyku alarak başlamanız size pozitif enerji verecek,gözlerinizin ve cildinizin güzel,dinlenmiş ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

Sağlıklı beslenin;

Beslenmenizin düzenli olması ışıl ışıl sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.Sağlıklı beslenerek daha pürüzsüz ve porselen gibi bir cilde sahip olmanız mümkün.Ayrıca sağlıklı beslenme vücudunuzdaki ödemi yok eder ve daha güzel hissetmenizi sağlar.

Su içmeyi ihmal etmeyin;

Su içmenin önemini hepimiz biliyoruz ama ben yinede bu konuya değinmek istedim.Vüdunuzun günlük su ihtiyacını karşılamalı ve su içmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz.Az su tüketmeniz cildinizin sağlıksız görünmesine neden olur.Su içerek cildinizdeki sıvı ve nem oranını dengeleyerek, cildinizde oluşabilecek kırışıklıkları önleye bilirsiniz.

Dudaklarınızı öne çıkarın;

Daha pürüzsüz ve parlak dudaklar için şeker ve balı karıştıraraık dudağınızda biraz bekletin.Daha sonra ılık su ile temizleyin.Bu uygulama daha nemli ve güzel dudaklara sahip olmanızı sağlayacak ve dudaklarınızı ön plana çıkaracaktır.