Makyaj temizlemenin kolay ve doğal yolları

Makyaj temizlemenin kolay ve doğal yolları
Yayınlanma Tarihi: 07.10.2016 11:04 | Değiştirme Tarihi: 07.10.2016 11:06

Makyajınızı temizleyebilmek için artık kimyasal temizleme ürünlerine ihtiyacınız yok.

Makyaj temizlemenin kolay ve doğal yolları

Makyaj temizlemek cildimiz için oldukça önemlidir.Özellikle geceleri makyaj temizlemeden uyumamalı ve beş dakikacıkta olsa makyaj temizliğine zaman ayrılmalısınız.Makyaj temizlemeden uyuduğunuzda gözenekleriniz tıkanır ve nefes alamaz.Sabah uyandığınızda cildiniz daha pötürlü ve lekeli görünür.

Eğer dışardan alınmış temizleme ürünlerini kullanmak yerine doğal ürünler tercih ediyorsanız veya evde makyaj temizleyiciniz bittiyse size verdiğimiz önerilerle makyajınızdan kolaylıkla  kurtulabilirsiniz.

Kolay makyaj temizliği için tüyolar;

Öncelikle yapmanız gereken yüzünüzü ılık su ve sabun yardımı ile yıkamak. Yüzünüzü yıkayarak tüm makyaj kalıntılarından kurtulamazsınız.Bu işlem yüzünüzün daha kolay temizlenmesini ve ferahlamasını sağlayacaktır.

Hem sağlıklı bir maske hemde iyi bir makyaj temizleyicisi olan zeytin yağını bir pamuğa sürerek makyajınızdan kurtulabilirsiniz.Tek yapmanız gereken saf zeytin yağı olmasına özen göstermek.

Süt çok iyi bir makyaj temizleyicidir. 4 çorba kaşığı sütü çok hafif ısıtarak pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayıp makyajınızı temizleye bilirsiniz.Ayrıca süt ten renginizi düzenler ve zengin mineral ve vitamin içeriğiyle cildinize canlılık kazandırır.

Bal,un ve su karışımı hazırlayarakta makyajdan cildininizi arındırabilirsiniz.Yapmanız gereken bu melzemeleri karıştırıp elde ettiğiniz maskeyi cildinizde 10 dakika bekletip ılık su ile yıkamak.Bal cildinize inanıılmaz bir yumuşaklık ve parlaklık verir.