Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Makyaj bazı nedir? Ne işe yarar?

Makyaj bazı nedir? Ne işe yarar?

Her ne kadar birçok kişi baz kullanmayı atlasa ve bunu gereksiz bir aşama olarak görse de, makyaj bazları aslında kusursuz makyajın vazgeçilmezidir.

24.11.2016 15:51

Makyaj bazı nedir? Ne işe yarar?
Daha önce kullanmayanlar ya da güzellik reyonlarında görmelerine rağmen tam olarak ne işe yaradığını bilmemesi nedeniyle ilgilenmeyenler için pek de gerekli bir ürün gibi görünmeyen makyaj bazları aslında kusursuz makyajın vazgeçilmezidir.

Neden kullanılmalı?
Her ne kadar birçok kişi baz kullanmayı atlasa ve bunu gereksiz bir aşama olarak görse de, makyaj rutinine eklenecek birkaç dakikanın son tablo üzerindeki etkisi büyük olacaktır. Baz cildi pürüzsüzleştirecek, ince çizgilerin ve gözeneklerin görünümünü minimize edecek, cilt tonunuzu eşitleyecek, makyajınızın gün boyu sabit kalmasına ve bulaşmamasına yardımcı olacaktır.

Nasıl kullanılmalı?
Öncelikle yüzünüzü hassas bir temizleyici ile yıkayın. Unutmayın ki makyaja başlamadan önce cildinizin tüm kirden arınmış olması oldukça önemlidir. Aynı derecede önemli olan bir diğer şey ise ellerinizi yıkamanızdır. Makyaj yaparken ellerinizi kullanacağınız için ellerinizde olabilecek kir direkt yüzünüze bulaşacaktır.

Cilt yapınıza uygun nemlendiricinizi sürün ve bazı uygulamaya başlamadan önce birkaç dakika bekleyin. Eğer cildiniz nemliyse nemlendiricinin emilmesi için biraz daha bekleyin.

Makyaj bazını parmaklarınızla ya da bir sünger yardımıyla cildinize uygulayın. Bir bezelye büyüklüğünde ürün kullanmanız yeterli olacaktır. Göz bölgesine uygulamaktan kaçının.

Birkaç dakika bekledikten sonra fondoteninizi uygulayın.

Yorumlar | 0
üye profil