Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Mahmut ile Meryem'den Yeni Afiş!

Başrollerini Aras Bulut İynemli ve Eva Dedova'nın paylaştığı 'Mahmut ile Meryem' filminin, 50 afiş arasından yeni afişi seçildi.

04.03.2013 15:16

Başrollerini Aras Bulut İynemli ve Eva Dedova'nın paylaştığı 'Mahmut ile Meryem' filminin, 50 afiş arasından yeni afişi seçildi.22 Mart'ta vizyona girecek olan film,  farklı dinlerden gelen 'Mahmut' ile 'Meryem'in imkansız aşkını anlatıyor.Yönetmen Mehmet Ada Öztekin’in ilk uzun metraj çalışması olan, Aras Bulut İynemli ve Eva Dedova'nın başrolünü oynadığı yapım; 2013'ün iddialı filmleri arasında gösteriliyor.

Haber ile ilgili metin girin!.Filmin Konusu:Azerbaycan tarihinin en parlak dönemi olan 16. yy.'da Gence'de başlayan hikaye, Ziyad Han hükümdarının Müslüman oğlu Mahmut ve Hristiyan Keşiş kızı Meryem'in imkansız aşkını ele alıyor. Meryem, hayatta babasının ona kurduğu kabuğun dışına hiç çıkmamış, hiçbir şey görmemiş, doğanın bir parçası gibi yaşayan biridir. Kendi dünyasında mutlu, masum bir kızdır. Babası onu Mahmut'tan kaçırmak için "Mukaddes Ev"e doğru bir yolculuğa çıkarır. Mahmut ise her şeyi geride bırakıp aşkının peşinden gidecektir. Ayrı ayrı çıktıkları bu yolculuk, onları hem büyütecek hem de aşklarını adeta bir destan haline getirecektir.    
Yorumlar | 0
üye profil