Maca bitkisi kısırlığı tedavi ediyor!

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2016 11:09 | Değiştirme Tarihi: 31.05.2016 11:45

Pancara benzer bir bitki olan maca, stres başta olmak üzere birçok fiziksel ve ruhsal rahatsızlığa iyi geliyor

Dayanıklılığı artırma, hormonal dengesizliklerin düzeltilmesi ve libidoyu yükseltme gibi çok sayıda olumlu etkisi bulunan maca bitkisi, içerdiği vitamin ve minerallerle her derde deva oluyor.

Peru ve Bolivya'daki And Dağları'na özgü bir bitki olan macanın kökünün sağlığa faydaları şöyle;

 

Her derde deva

Sindirim sistemini uyarır ve iştahı arttırır. Maca kökünde bulunan demir, oksijen taşınmasını teşvik eder ve vücudu taze ve enerjik tutar.

 

Kısırlık tedavisi

Adet döngüsündeki düzensizlikler kadınlarda kısırlığa neden olabilir; ya da sağlıklı bir gebeliğin sürdürülmesini engelleyebilir. 

Bu düzensizlikleri gidermek ve hormonal dengeyi sağlamak için vücuda dışarıdan yapay hormonların verildiği tıbbi tedaviler tavsiye edilmektedir.

 

Sporcular için faydalı

Bu kök bitkisi, enerji seviyelerini ve dayanıklılığı arttırmak gibi özelliklere de sahiptir. Yeni başlayanlardan profesyonel sporculara kadar herkes kendi fitness seviyelerini arttırmak için bu ürünü kullanabilir.

 

Erkekler için faydalı

Maca takviyelerinin kullanımının erkeklerde kısırlık sorunlarını çözdüğü kanıtlamıştır. Doğrudan sperm sayısını etkiler ve aynı zamanda semen hacmini arttırır.

 

Dozu 

Bu doğal kök hakkındaki en iyi şey çoğu kişi tarafından tolere edilebilir olmasıdır. Bu nedenle nadiren herhangi bir yan etkiye sebep olmaktadır. 

Esasen bir ilaç değil bir besin olduğundan ilaçlara göre daha güvenilir kabul edilir. Toz hali daha etkindir ve tavsiye edilen günlük dozu 1500 3000 mg'dır.

Adet düzensizlikleri, ruh hali değişiklikleri, sıcak basmaları, uyku bozuklukları, menopoz sorunlarını azaltır. Maca takviyelerinin kullanımının erkeklerde kısırlık sorunlarını çözdüğü kanıtlamıştır.