Doğal mucize: Limonlu su!

Kabuğu kadar suyunun da faydalı olduğu limon, suyla karışınca tam bir şifa kaynağı oluyor...

Yayınlanma Tarihi: 20.01.2016 13:04
Değiştirme Tarihi: 20.01.2016 13:06
Doğal mucize: Limonlu su!

Kabuğu kadar suyunun da faydalı olduğu limon, suyla karışınca tam bir şifa kaynağı oluyor... İşte limonlu suyun hiç bilinmeyen faydaları:

1.C vitamini ve potasyum bakımından zengin olan limon suyu, bağışıklık sistemini güçlendirir.

2.İltihapların oluşmasını önler. İltihap oluşmasına sebep olan ve eklemlerde bulunan ürik asiti yok eder.

3.Kilo vermenize yardımcı olur.

4.Sindirime yardımcı olur. Sindirim sistemini toksinlerden arındırır ve midede oluşan yanma ve şişkinlik gibi problemlerle savaşır.

5.Taze ve ferah bir nefes için oldukça etkili. Nefesinizin kötü kokmasını önlerken, diş eti iltihaplarının ve diş ağrılarının geçmesine yardımcı olur. Fakat limonu direk dişinize sürmemeye dikkat edin, aksi halde diş minesine zarar verebilirsiniz. Dişlerinizi limonlu su içtikten sonra fırçalayın, etkisini fark edeceksiniz.

6.Gribal enfeksiyonlara karşı da güçlü bir savaşçı. Ilık limonlu su boğaz ağrısı, nezle gibi hastalıklara iyi gelir.

7.En alkali meyvelerden biri olması sebebiyle  Ph değerini dengeler. Ayrıca içeriğindeki sitrik asit vücutta asit oluşumuna sebep olmaz. Her gün limonlu su içtiğiniz takdirde vücudunuzdaki toplam asit miktarı da zamanla azalacaktır.

8.Kafeini azaltmak isteyenler için birebir. Sabahları bir fincan kahve yerine ılık limonlu bir su içtiğinizde öğleden sonra rehavetinden eser kalmayacak. Böylece kafeine olan ihtiyacınız da azalacak.

9.Enerjinizi arttırır, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Limon kokusunun sakinleştirici etkisi sayesinde, depresyon, endişe vb. olumsuz duyguları üzerinizden atarak kendinizi daha mutlu ve zinde hissedebilirsiniz.

10.Cilde iyi gelir. Limon suyu güçlü bir antioksidan olarak cilt lekelerini azaltıp ciltteki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Uzun süredir geçmeyen yara izlerine limon suyu sürdüğünüzde etkisini göreceksiniz

11.Böbrekleri ve karaciğeri temizler.

12.Potasyum kaynağı olan limon, kalp, sinir ve beyin fonksiyonlarının düzenli çalışmasını sağlar. Muz sevmeyenler için ideal bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz.