Kusursuz Bir Kış Banyosu İçin Tavsiyeler

Kusursuz Bir Kış Banyosu İçin Tavsiyeler
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 11:39 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 11:39

Kış banyosunu keyifli ve sağlıklı bir formüle dönüştüren tavsiyelerle, banyo alışkanlıklarınız değişecek.

BAKIM MASKELERİ

Kış banyolarını cilt bakım ünitesine dönüştüren bakım maskeleri, sıcak banyo ritüelleri ile bütünleşerek cildinizi şımartıyor. Sıcak duş ile yumuşayan ve gözeneklerin iyice açıldığı cilt, maskenin verdiği maddeleri emmeye hazır. Cilt maskesinin maddelerini özümseyen cilt, dıştan içe bakım ile canlanıyor ve yenileniyor.

KOKULU MUMLAR

Terapi etkisi gösteren kış banyosunun kompozisyonu kokulu mumlarla tamamlanıyor. İçinizi ısıtan hava ortamı da yumuşatıyor. Bedensel ve zihinsel dinlenmeyi sağlayacak olan aromaterapik mumlar, hem fiziki hem de ruhi arınmayı sağlıyor.

BANYO YAĞLARI

Kış banyosunun olmazsa olmazlarından olan banyo yağları, kuruyan ciltler ve yorgun düşen bedenler için canlandırıcı etki oluşturuyor. Nemlendirici etkisiyle ve rahatlatan yapısıyla ciltleri şımartan banyo yağları, kokusu ile dinlendirici etki oluşturacak.

ÖZEL SABUNLAR

Kış mevsiminin olumsuz hava koşullarında hassaslaşan cilt için özel ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Cildi temizleyici ve rahatlatıcı özel sabunlar kullanılarak kış banyosu işlevsel hale gelecek. Cildi rahatlatıcı özelliği olan sabunlarla vücudunuza gerekli özeni gösterebilirsiniz.

Uzmanlar: "Sağlık için hobi edinin"

Beyin sağlığını korumak için genel sağlığa dikkat etmek gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, düzenli egzersiz yapmayı, yoğun gerilimden uzak durmayı, hobiler edinmeyi, okumayı ve yeni şeyler öğrenmeyi tavsiye ediyor.

Anne babalar dikkat! Çocuğunuz böyle uyuyorsa...

Çocukların yaşantısının en önemli kısmı uykuda geçiyor. Yeni doğan döneminde 24 saatlik günün neredeyse 18 saati uykuda geçiyor. Bu edenle ebeveynlerin bu dönemi uyku bozuklukları ve özellikle uyku apnesi bakımından yakından takip etmeleri gerekiyor.

Bugün farklı bir yol seçin... bakın ne olacak!

Her gün yaptığınız rutin işlerde değişiklik yapın. Markete giderken kullandığınız yolu zaman zaman değiştirin farklı yollardan gidin. Beyninizi şaşırtın, böylece beyin hücrelerinizi aktive edin. İşte beyin sağlığınızı koruyacak diğer pratik öneriler...

Dikkat! Bu yiyecekler erken yaşlanmayı hızlandırıyor...

Cildimiz, vücudumuzdaki işleyişten haber veren bir ayna görevi görüyor. Stres, hava kirliliği ve hastalıklar cildimizde erken yaşlanma belirtilerine sebep olan etkenlerden en önemlileri. Bir diğer yaşlandırıcı unsur ise yediklerimiz! İşte cildimizde yaşlanmayı hızlandıran yiyecekler...