Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kuru şaçlar için bakım tüyoları

Kuru şaçlar için bakım tüyoları

Düzenli ve doğru yöntemlerle,zor şekil alan sert ve kuru saçlarınızı canlandırmak artık mümkün.

28.09.2016 17:15

Kuru şaçlar için bakım tüyoları
Saç bir kadının en önemli aksesuarıdır. Herkes bakımlı,parlak,yumuşacık ve kolay şekil alan şaçlara sahip olmak ister.Özellikle kuru saçlar çok zor şekil alır ve cansız dururlar. Kuru saçların en büyük problemlerinden biride zor taranması ve sert saç tellerine sahip olmasıdır.

Kuru saçları bakımlı saçlara dönüştürebilmek için öncelikle saç tipinize uygun şampuan kullanmalısınız ve piyasada güven vermeyen,bilinmedik firmalara ait şampuanlar kullanmamalısınız.

Saç kremi kullanmak yerine kimyasal katkısı bulunmayan elma sirkesi ile saçlarınızı nemlendirin.Tek yapmanız gereken duştan sonra bir su bardağı elma sirkesine su ilave ederek saçınıza uygulamak.Bu uygulamadan sonra durulama yapmayın.Elma sirkesinin kokusu etkisini yarım saat içinde kaybeceğinden, koku problemi yaratmaz.

Kurumuş ve cansız saçınıza en iyi bakım tarifi zaytin yağı maskesidir. 2 çorba kaşığı zeytinyağını saçınıza uygulayın ve 3 saat kadar saçlarınızın yağı emmesini bekleyin.Sonrasında saçlarınızı çok sıcak olmayan ılık su ile durulayın. Zeytinyağının saçınızı nasıl canlandırdığına inanamayacaksınız.

Yorumlar | 1
üye profil
yasemin iz 2 yıl önce
Doa Kozmetiğin katı hindistan cevizi yağı kuru saçlara gerçekten çok iyi geliyor. Ben bir kaç aydır kullanıyorum. Saçlarımdaki yumuşaklık çok güzel.