Küçük Banyolar için 10 Pratik Fikir

Küçük Banyolar için 10 Pratik Fikir
Yayınlanma Tarihi: 21.01.2019 16:22 | Değiştirme Tarihi: 21.01.2019 16:22

Küçük banyosundan şikayetçi olan küçük dekorasyon dokunuşlar yaparak banyolarını olduğundan daha büyük gösterebilir, daha işlevsel banyolara kavuşabilir.

1. İŞLEVSEL ÇEKMECELER
Banyo dolabıseçiminde işlevsel çekmeceli banyo dolabı seçilmesi, banyoları çok daha fonksiyonel bir alan dönüştürecek. Küçük banyolar için belki de en önemli dekor detayı çekmecelerdir.

2. DUVARA MONTE DOLAPLAR
Banyo tasarımında standartların dışına çıkın. Küçük banyoları daha büyük yapmak için duvara monte banyo dolabı modelleri fonksiyonel bir çözüm olacaktır.

3. GENİŞ PENCERELER
Küçük banyoları genişgösterecek en önemli detaylardan biri de geniş pencerelerdir. İçeri giren ışık, banyoyu ferah ve aydınlık bir ortama dönüştürecek.

4. SABUNLUK
Duş duvarında yer alan sabunluk, hem banyoyu işlevsel bir alan dönüştürecek hemde banyodaki dağınıklığı engelleyecek. Bu çözüm aynı zamanda banyo dolabınızdaki yoğunluğu da azaltacak

5. AÇIK RAF DOLAPLAR
Küçük banyolardaki alan darlığı banyodaki birçok detayı değiştirmektedir. Banyo dolabının kapalı modellerinden değil açık raf tasarımlı olanlardan seçmek ideal çözüm olacaktır.

6. ÇAMAŞIRLIK DETAYI
Çamaşırlık ile çamaşır makinesini birleştirerek tek alanda iki işleve sahip olmak site misiniz. Çamaşırlık dolabınızın çamaşır makinesi kullanılacak şekilde tasarıma sahip olması banyoda alandan tasarruf yapmanızı sağlayacak.

7. SİYAHTAN KAÇINMAYIN
Siyah rengin olumsuz çağrışımlar yaptığı algısından kurtulun. Siyah renk, banyonuzda size derinlik algısı kazandıracak.

8. TEZGAH ALTI ÇAMAŞIR MAKİNESİ
Banyoda en etkili şekilde alan tasarrufu sağlayacak yöntemlerden biri de çamaşır makinesini tezgah altına yerleştirmektir. Kurutma makinesini de benzer şekilde tezgah altına yerleştirerek ideal bir banyo tasarımına sahip olabilirsiniz.

9. AYNA TERCİHİ
Küçük banyolar için çerçeveli aynlar ideal değildir. Çerçevesiz ve geniş aynalar hem işlevsel hem de modern bir görünüm sağlayacaktır.

10. DİĞER DETAYLAR
? Loş aydınlatma banyoda derinlik ve genişlik hissi uyandıracaktır.

? Zemin kaplamasına özgün dokunuşlar yaparak farklı bir banyo görünümü elde edilebilir.

? Banyoda oval mobilya tercihleri yaparak özel bir görünüm kazanabilirsiniz.

? Dolaplı banyo aynaları,küçük banyolara işlevsellik kazandıracak büyük bir detaydır.

? Duş kabini kapısı sürgülü yapmak banyonuzda oldukça geniş bir alan tasarrufu sağlayacaktır.