Küçük Banyolar için 10 Pratik Fikir

Küçük Banyolar için 10 Pratik Fikir
Yayınlanma Tarihi: 21.01.2019 16:22 | Değiştirme Tarihi: 21.01.2019 16:22

Küçük banyosundan şikayetçi olan küçük dekorasyon dokunuşlar yaparak banyolarını olduğundan daha büyük gösterebilir, daha işlevsel banyolara kavuşabilir.

1. İŞLEVSEL ÇEKMECELER

Banyo dolabıseçiminde işlevsel çekmeceli banyo dolabı seçilmesi, banyoları çok daha fonksiyonel bir alan dönüştürecek. Küçük banyolar için belki de en önemli dekor detayı çekmecelerdir.

2. DUVARA MONTE DOLAPLAR

Banyo tasarımında standartların dışına çıkın. Küçük banyoları daha büyük yapmak için duvara monte banyo dolabı modelleri fonksiyonel bir çözüm olacaktır.

3. GENİŞ PENCERELER

Küçük banyoları genişgösterecek en önemli detaylardan biri de geniş pencerelerdir. İçeri giren ışık, banyoyu ferah ve aydınlık bir ortama dönüştürecek.

4. SABUNLUK

Duş duvarında yer alan sabunluk, hem banyoyu işlevsel bir alan dönüştürecek hemde banyodaki dağınıklığı engelleyecek. Bu çözüm aynı zamanda banyo dolabınızdaki yoğunluğu da azaltacak

5. AÇIK RAF DOLAPLAR

Küçük banyolardaki alan darlığı banyodaki birçok detayı değiştirmektedir. Banyo dolabının kapalı modellerinden değil açık raf tasarımlı olanlardan seçmek ideal çözüm olacaktır.

6. ÇAMAŞIRLIK DETAYI

Çamaşırlık ile çamaşır makinesini birleştirerek tek alanda iki işleve sahip olmak site misiniz. Çamaşırlık dolabınızın çamaşır makinesi kullanılacak şekilde tasarıma sahip olması banyoda alandan tasarruf yapmanızı sağlayacak.

7. SİYAHTAN KAÇINMAYIN

Siyah rengin olumsuz çağrışımlar yaptığı algısından kurtulun. Siyah renk, banyonuzda size derinlik algısı kazandıracak.

8. TEZGAH ALTI ÇAMAŞIR MAKİNESİ

Banyoda en etkili şekilde alan tasarrufu sağlayacak yöntemlerden biri de çamaşır makinesini tezgah altına yerleştirmektir. Kurutma makinesini de benzer şekilde tezgah altına yerleştirerek ideal bir banyo tasarımına sahip olabilirsiniz.

9. AYNA TERCİHİ

Küçük banyolar için çerçeveli aynlar ideal değildir. Çerçevesiz ve geniş aynalar hem işlevsel hem de modern bir görünüm sağlayacaktır.

10. DİĞER DETAYLAR

? Loş aydınlatma banyoda derinlik ve genişlik hissi uyandıracaktır.

? Zemin kaplamasına özgün dokunuşlar yaparak farklı bir banyo görünümü elde edilebilir.

? Banyoda oval mobilya tercihleri yaparak özel bir görünüm kazanabilirsiniz.

? Dolaplı banyo aynaları,küçük banyolara işlevsellik kazandıracak büyük bir detaydır.

? Duş kabini kapısı sürgülü yapmak banyonuzda oldukça geniş bir alan tasarrufu sağlayacaktır.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Şifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, kırışıklık ve selülit için haftada iki kez kemik suyu içilmesini önerdi. Dr. Kıdır, kemik suyu içerek yaşlanmanın etkilerinin azaltılabileceğini söyledi.

Baş ağrılarını ciddiye alın!

Kişinin yaşam biçiminden insan ilişkilerine, beslenmesinden uyku düzenine kadar tüm faktörler beyin sağlığı için belirleyici olabiliyor. Periyodik sağlık kontrollerinin düzenli bir şekilde yapılmasının önemli olduğunu belirten uzmanlar, özellikle baş ağrısının dikkate alınması gerektiğini söylüyor.