Kuaför Kerem Ali Gürel, Saç Bakımıyla İlgili Önemli İpuçları Verdi

Kuaförlük mesleğini icra eden Kerem Ali Gürel, saç bakımına dair açıklamalarda bulundu. “Saç bakımında birçok husus önemlidir. Saçların daha hacimli, gür ve bakımlı bir görünüm elde edebilmesi için saç bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Bunun yanı sıra saçların sık sık yıkanması saçlardaki doğal yağın yok olmasına sebebiyet verecektir.” sözleriyle saç bakımıyla ilgili ipuçları paylaşan Kerem Ali Gürel, saçlardaki kırıkların da düzenli olarak alınması gerektiğini ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 03.07.2022 21:13
Değiştirme Tarihi: 03.07.2022 21:13
Kuaför Kerem Ali Gürel, Saç Bakımıyla İlgili Önemli İpuçları Verdi

Saçların sık sık yıkanmasının, bakımlı saçlara ulaşılmasını engellediğini belirten Kerem Ali Gürel, açıklamalarında bu konuya değindi: “Bazı kişiler, saçlarını sıklıkla yıkamanın çok daha bakımlı saçlara ulaşmada önemli bir etken olduğunu düşünüyor. Fakat aslında durum bunun tam tersi. Bilindiği üzere saçların kendi doğal yağı bulunuyor. Siz saçlarınızı sık sık yıkadığınızda saçlardaki doğal yağlar da yok oluyor. Bu durum çok daha cansız saçlara neden oluyor. Bu nedenle saçların çok sık bir şekilde yıkanmasını önermiyoruz.”

“Saçlarınız Kırıklarını Düzenli Olarak Aldırın”

Saç bakımında önemli hususlardan bir diğerinin de saçlardaki kırıkların düzenli olarak alınması olduğunu ifade eden Kerem Ali Gürel, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “2-3 ayda bir, saçların ucundan 1-2 santim alınması çok önemli. Bu sayede saçlar çok daha sağlıklı bir şekilde uzayacaktır. Bunun yanı sıra bazı kişilerin saçlarındaki kırıklar ok daha yoğundur. Daha fazla kırıkla baş başa kalan pek çok kişi bulunuyor. Bu durumda farklı çözüm yöntemlerine başvurulması gerekebilir.”

“Saçlarınıza Bakım Yapmayı İhmal Etmeyin”

Saçlara düzenli olarak bakım yapılması gerektiğine değinen ve bu konunun çok önemli olduğunu ifade eden Kerem Ali Gürel, açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Saçlara haftada minimum 1 kere bakım yapılması gerekir. Doğal içerikli ürünlerin kullanılması, saç bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor. Çünkü kimyasal içerikli ürünler, saçlara zarar verir ve istenilen hacimli görünümden uzaklaşılmasına neden olur. Bu nedenle saç bakımının doğru ürünlerle yapılması oldukça önemlidir. Belirttiğim hususlara dikkat edilmesi durumunda saçlarda yoğun ve gür bir görüntüye ulaşmak olanaklı hale gelecektir.”
 

İlgili Sayfalar: Kadın