Kot pantolon seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Günün her anı için yapacağınız şık kombinlerle giyebileceğiniz en sevdiğiniz rahat kıyafet hangisi dense birçoğunuz jean diyebilirsiniz...

Yayınlanma Tarihi: 03.03.2016 13:48
Değiştirme Tarihi: 03.03.2016 13:48
Kot pantolon seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Günün her anı için yapacağınız şık kombinlerle giyebileceğiniz en sevdiğiniz rahat kıyafet hangisi dense birçoğunuz jean diyebilirsiniz. Evet, gerçekten jeanler günlük giyimin ve gardırobun vazgeçilmezi. Kot pantolon alırken dikkat etmeniz gerek en önemli kriter kumaşının kalitesi ve vücut tipinize uygun bir model seçebilmekten geçiyor.

Size yakışacak bir kot pantolon almak için dikkat edilecek püf noktalar neler? 

Doğru bir jeane sahip olmak için dikkat etmem gereken en önemli nokta ne derseniz pantolonun üzerinize tam oturması diyebiliriz. Kot pantolonun üzerinize tam oturduğunu anlamak için kalçanıza oturup oturmadığına, oturup kalktığınızda, yürüdüğünüzde içinde rahat edip edemediğinize bakın.

Pantolonunuzu almadan önce mutlaka dikişlerinin düzgün olup olmadığını kontrol edin.

Büyük kalçalara sahipseniz kalçalarınıza dikkati çekecek ve kalçalarınızı olduğundan daha büyük gösterecek modellerden uzak durmalısınız. Cepleri birbirine yakın tasarlanmış bir jean kalçaları daha küçük gösterdiğinden tam size göre.

Tam tersi kalçalarınız küçük ise arka cepleri daha yukarıda duran cepli pantolonlara yönelin.

Kalça kısmınız genişse skinny pantolonlardan uzak durmanızı öneririz.

Jean alırken hem gündüz hem gece giyebileceğiniz, birçok tarzda kombin yapabileceğiniz bir jeane yönelmek aynı pantolonu farklı kombinler yaparak giyebilmenizi sağlar. Koyu renk jean pantolon her zaman daha klasik durur. Örneğin ipek bir gömlek ve topuklu ayakkabı koyu lacivert renkte bir jeande oldukça şık bir kombin oluşturabilir. Koyu renk jean pantolonunuzu spor bir ceket ile de kombin yapabilirsiniz. Boyfriend jeanler ise hafta sonu için ideal bir seçim.

Kilonuz fazla ise koyu renkteki jeanler hem daha zayıf hem de daha uzun görünmenizi sağlar.

Bacak boyunuz kısa ise bu durumda geniş kesimli ve İspanyol paça tarzındaki jeanlerin yanından koşarak kaçın çünkü bu tarzda pantolonlar bacak boyunuzu olduğundan daha da kısa gösterir. Bacak boyunuzun daha uzun görünmesini istiyorsanız, uzun paçalı ve dar kesimli jeanler sizin için çok daha ideal bir seçim. Bootcut modelde bir pantolonu, biraz boyunu uzun tutarak topuklu bir ayakkabı ile giydiğinizde bakın nasıl daha uzun görünüyorsunuz. Bacaklarınız uzun ve ince ise İspanyol paça jeanler tam size göre.

Boyunuz kısa ise bu durumda düz paçalar tercihiniz olmalı. Katlı paçalı, kıvrık paçalı jeanler boyunuzu daha kısa gösterir.

Ayrıca erkeksi kesimde olan modellerden de uzak durun deriz.

Belki biraz göbeğiniz var. Göbeği olan kadınların yüksek belli modellere yönelmelerinde fayda var. Uzun skinny pantolonlar bel kısmından rahatsız olanlar için harika bir seçim.

Dar ve yuvarlak kalçalara sahipseniz streç jean pantolonlar ile harika görünebilirsiniz.