Koltuk altı kararmasına çözüm

Koltuk altı kararmasına çözüm

Özellikle yaz aylarında kabusa dönen koltuk altı kararmaları, kötü bir görüntü oluşturduğundan çoğu insanı rahatsız eden bir sorundur.

Koltuk altı kararmasına çözüm
Özellikle yaz aylarında kabusa dönen koltuk altı kararmaları, kötü bir görüntü oluşturduğundan çoğu insanı rahatsız eden bir sorundur. Koltuk altında meydana gelen kararmalar nedeni ile çoğu kadın yaz aylarında kısa ve kolsuz kıyafetler tercih etmekten çekinmekte.

Normalde vücudun ten rengine göre bir miktar daha koyu olan koltuk altlarının kararma nedenleri; ağda uygulamasında ağdanın aşırı sıcak olması,epilasyonda yapılan yanlış uygulamalar,epilasyon,ağda veya traş sonrası deodorant kullanımı olarak açıklanabilir.

Zamanla meydana gelen bu kararmaları evde uygulayabileceğiniz bir uygulama ile yok edebilirsiniz. Tarifini vereceğimiz maskenin faydasını, ancak belli bir süre düzenli olarak uygulamaya devam ederek fark edebilirsiniz.

Süt maskesi
Sütteki vitaminler ve yağ asitleri koltuk altındaki derinin rengini açmada çok etkilidirler. Lor ile karıştırıldığında laktik asit de koltuk altınızı beyazlatmada harikalar ortaya çıkarabilir.

Malzemeler;
2 yemek kaşığı süt,

1 yemek kaşığı lor peyniri,

1 yemek kaşığı un.

Uygulanışı;
Süt,lor peyniri ve unu karıştırarak elde ettiğiniz maacunu koltuk altınıza uygulayın ve 30 dakika kadar bekletin.Süre dolduktan sonra ılık su ile durulayın.

Görüntülenme : 369 Güncelleme Tarihi: 29/09/2016 16:37:09
Yayınlanma Tarihi: 29/09/2016 16:35:48

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin