Kıskanç sevgiliyle baş etme yolları

Kıskanç sevgiliyle baş etme yolları

İnanılmaz derecede kontrol etme istedi duyan kıskanç erkekler de kaybetme korkusu ve özgüven eksikliği çok fazladır.

Kıskanç sevgiliyle baş etme yolları
Kıskançlığın temelinde kaybetme korkusu ve özgüven eksikliği yatar. Kıskanç erkekler de inanılmaz bir kontrol etme isteği vardır. Kıskançlığın aşkın göstergesi olmadığını kabul etmeli ve ilişkiye verdiği zararları göz ardı etmemek gerekir. İlişkinin başlarında çiftlerin birbirini tam olarak tanımamasından kaynaklı kıskançlıklar olabilir, fakat oturmuş ilişkilerde bu duygunun fazla olması ilişkilere zarar verir ayrılık,boşanma hatta cinayet ile sonuçlanan kıskançlık sonuçlarını hepimiz biliyoruz.

Kıskanç sevgiliniz sizi her ne kadar bunaltmışta olsa isteklerini yerine getirmek veya yalan söylemek yanlıştır. Her ne olursa olsun sevgilinize dürüst olun. Kıskançlık yaptığı konuyla alakalı bir öz eleştiri yapın gerçekten haklı mı yoksa abartıyor mu? Eğer kendinizde herhangi bir yanlış görmüyorsanız bunu ona tatlı bir dille anlatın ve planlarınızda değişiklik yapmayın.

Kıskan erkek her türlü duyguya kapılabilir.Kızgınlık,öfke,sinir,acı çekme vs.. bu tarz durumlarda mümkün olduğunca sevecen ve dikkatli olun.Tartışmayı fazla uzatmayın net ve kesin konuşun.

Çiftlerin kıskançlığa neden olan konuları açıklığa kavuşturmaları ve beraber çözüm aramaları gerekir. Kıskançlıkla baş etmenin en önemli yolu da erkek arkadaşınıza onu ne kadar sevdiğnizi göstermenizdir. Ona kendisini özel hissettirmeli ve güven vermelisiniz.

Görüntülenme : 259 Yayınlanma Tarihi: 27/09/2016 17:43:19

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin