Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kısa boylu kadınlara stil önerileri

Kısa boylu kadınlara stil önerileri

Kısa boylu kadınlar için birbirinden yaratıcı ve basit stil önerileri...

05.01.2016 13:02

Bilek bantlı ayakkabılar bileğinizi ince gösterir ama eğer bacaklarınızı uzun göstermek istiyorsanız, bilek bantlarından her ne pahasına olursa olsun kaçının.

Ne kadar kısa ya da uzun olursanız olun hissettiğiniz kadar harika görünürsünüz. Ne giyiyorsanız giyin kendinize güveniniz olsun. En önemli nokta sizin kendinize olan güveninizdir.

V ve U kesim yaka hatları kısa ve minyonlar için daha uygundur. Yüksek yakalardan uzak durun.

Sivri burunlu ayakkabılar size ekstra uzunluk katacaktır. Eğer topuklu ayakkabıları sevmiyorsanız sivri uçlu babetleri deneyebilirsiniz.

Desenlerin popülaritesi değişmeyecek bir gerçek. Doğru deseni seçmek uzun görünme illüzyonunun bir parçasıdır. Eğer kısa boyluysanız büyük desenlerden uzak durmalısınız. Bunun yerine uzun ve dar ya da küçük desenleri kullanın.

Koyu renkler giymek size daha şık ve düzgün bir görünüm verir. Bu yüzden “siyah zayıf gösterir” teorisi vardır. Koyu renkleri birlikte giymek kısa boylularda uzatılmış bir silüet oluşturur.

Uzun zamandır bildiğimiz gibi yatay çizgiler bizi daha geniş gösteriyor. Bu teoriye göre dikey çizgilerin de pozitif etki göstermesi gerekir. Çoklu çizgiler giymek zorunda değilsiniz tek dikey bir çizgi de aynı etkiyi verecektir.

Aksesuarlara fazla abanmayın. Doğru aksesuar genel görünüşünüz üstünde büyük etkide bulunur. Kısa boylu kadınlar küçük çantalar kullanmalı. Oversized çantalar silüetinizi bozarak sizi olduğunuzdan kısa gösterir.

İş kemer seçimine geldiğinde, tehlikeli bölgeye adım atıyorsunuz. Kemer kullanarak vücudunuzu ikiye bölmek çocuk işidir ve uzun bir silüet oluşturma çabanızı engelleyebilir. Genel kural olarak ince kemerleri tercih edin. Üzerinizde geniş kemerlerden daha iyi duracaktır.

Eğer boyunuz kısaysa fit elbiseleri benimsemelisiniz. Bol ve gevşek görünen her şeyin sizi olduğunuzdan daha kısa gösterme potansiyeli vardır, unutmayın.

Pantolon seçiminden bahsedecek olursak, çok bol gelmeyen, belinize ve kalçalarınıza tam oturan bir kesim bulun. Dar kesim ve birazcık İspanyol paça sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Geniş bacaklı ya da aşırı bol pantolonlardan kaçının.Kısa paçalı pantolon, sizin uzak durmanız gereken bir model.

Eğer düzgün bacaklarınız varsa mini etekler ya da elbiseler sizin için mükemmel bir seçimdir! Tam dizinizin üstünde biten etekler sizin için güvenli olacaktır.

Uzun elbiseler ya da etekler her zaman kısa boylu kadınların ana takıntısı olmuştur. Uzun, pileli eteklerin sizi yutmak gibi bir eğilimi  vardır. Belki maxi eteklere karşı olan korkunuz bu yüzdendir. Kısa boylular için önerimiz maxi elbiseleri kendinize yakıştırın. Pürüzsüz kolon-stil etek ve elbiseleri bir deneyin!

Daha uzun görünmenin bütün olayı orantıdan geçiyor. Yüksek bel şort, pantolon ya da etek göz yanılması yaratır. Daha uzun ve narin bir görünüm sağlar.

Kısa boylu kadınlar için en açık ve benimsenmiş moda önerisi topuklu ayakkabı giymektir. Ne kadar kısa olursanız olun bir çift topuklu ayakkabı size fiziksel olarak ekstra yükseklik verecektir. Eğer ince topuklu ayakkabılarda sendeliyorsanız neden bir de dolgu topuklu ayakkabıları denemiyorsunuz? Daha güvende olursunuz.

Baştan aşağı aynı renkte giyinmek uzun bir silüet yaratmanıza yardımcı olur. Çok renk ve desen bu silüeti bozabilir.

Yorumlar | 0
üye profil