Kış Düğünleri için Balayı Fikirleri

Kış Düğünleri için Balayı Fikirleri
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 12:11 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 12:11

Kış düğünü konseptini tamamlayacak balayı fikirleri ile düğününüz unutulmaz bir organizasyona dönüşüyor. Yazı yaşayacağınız tropikal ülkelerden ya da kışın tadını çıkaracağınız bembeyaz tatil merkezlerinden tercih yaparak kış düğününüzü unutulmaz yapabilirsiniz.

KARLI BİR BALAYI

Karlarla örtülü bembeyaz doğa size huzur veriyorsa ve kayak yapmayı seviyorsanız Palandöken, Uludağ, Kartalkaya ve Ilgaz gibi kar tatili merkezleri sizi bekliyor. Yurtdışında da benzer deneyimi yaşayacağınız kayak merkezleri var. Avusturya'da Pertisau ve Ramsau, İsviçre'de Engelberg ve Kandersteg tatil merkezlerinde özel bir balayı yaşayabilirsiniz.

FARKLI ALTERNATİFLER

Balayınızı bir tatilden ziyade turistik gezi havasına sokacak Kapadokya ve Pamukkale gibi merkezler, özel manzaraları ile unutulmaz anlar yaşatıyor. Çiftler, Pamukkale ve Kapadokya'ya ilave olarak yurtdışı seçenekleri de değerlendirilebilir. Balayı tatili için Paris, Prag ve Budapeşte öne çıkan şehirlerdir.

SICAK İKLİM SEVENLERE

Serin bir kış düğünü organizasyonundan sonra kendinizi sıcak kumsallara atmak aşkınızı sıcak güneşin altında yaşamak istiyorsanız,Fiji, Seyşeller ve Maldivler tam size göre. Malezya'da Langkwi adası, Tayland'da Ko Lipe ve Karayipler'de Curacao sıcak balayı tatili için ideal alternatiflerdir.

LÜKSE DÜŞKÜN OLANLARA

Kış düğünü organizasyonunda bütçeyi biraz genişleterek lüks balayı yapmak isteyenler için nokta atışı adres olarak İtalya Toskana şehrini söyleyebiliriz. Gece manzaraları ve gün batımı ile ünlü olan Toskana, romantik çiftlerin balayı adresidir. Farklı adres arayanlar, Hindistan Udaipur şehrinde özel bir balayı yaparak balayının tadını çıkarabilir.

ÖZGÜNLÜK ARAYANLAR

Kar tatili, lüks oteller ya da sıcak kumsallar ilginizi çekmiyorsa özgün tarzda balayı tatili yapabilirsiniz. Uzak Doğu tatil noktalarından Tibet ya da Nepal farklı balayı tatili için ideal yerlerdir. Sırt çantanızı alıp nefes kesen dağ manzaraları ve doğa yürüyüşleri ile doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Şifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, kırışıklık ve selülit için haftada iki kez kemik suyu içilmesini önerdi. Dr. Kıdır, kemik suyu içerek yaşlanmanın etkilerinin azaltılabileceğini söyledi.

Baş ağrılarını ciddiye alın!

Kişinin yaşam biçiminden insan ilişkilerine, beslenmesinden uyku düzenine kadar tüm faktörler beyin sağlığı için belirleyici olabiliyor. Periyodik sağlık kontrollerinin düzenli bir şekilde yapılmasının önemli olduğunu belirten uzmanlar, özellikle baş ağrısının dikkate alınması gerektiğini söylüyor.