Kış Aylarında Zinde Kalmanızı Sağlayacak 10 Egzersiz

Hareketin azaldığı kış günlerinde vücudunuzu zinde tutmak için çeşitli egzersizler yapabilir, aynı zamanda kilo almanın önüne geçerek yaz aylarına fit bir görünümle girebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 01.02.2019 11:51
Değiştirme Tarihi: 01.02.2019 11:51
Kış Aylarında Zinde Kalmanızı Sağlayacak 10 Egzersiz

1. TRX

Vücut ağırlığı yapılan bir spor olan TRX, vücudu şekillendirmeye ve güçlendirmeye yarıyor. Bantlar ile yapılan direnç egzersizleri, oldukça kısa bir zaman diliminde form tutmanızı sağlıyor.

2.SPINNING

Bisiklet sürmeye benzeyen spining, spor salonlarının trend sporlarındandır. Ciddi oranda kalori yaktıran spining, kapalı alanda yapıldığı için kış aylarının popüler sporlarındandır.

3. ZUMBA

Eğlenceli ve kolay bir egzersiz olan zumba, dans ederek yağ yakmayı sağlıyor. Kış aylarında zumba yaparak hem kilo verebilir hem de eğlenebilirsiniz.

4. KİCK BOKS

Popüler bir spor olan kick boks, özellikle stres atmak için ideal bir spordur. Kick boks yaparak zinde ve dinç bir bünyeye sahip olabilirsiniz.

5.PİLATES

Omurga bozuklukları ve duruş bozukluklarını düzelten pilates, pek çok iskelet rahatsızlığın çözüme kavuşturmaktadır. Kasları gevşetiyor ve fit bir vücuda sahip olmayı sağlıyor.

6.YOGA

Stresli iş hayatı ve gündelik hayatın sorunlarını bir kenara bırakıp huzurlu bir egzersiz yapmayı sağlayan yoga, kasvetli kış günlerinde yapılacak en iyi egzersizlerden biridir.

7.KOŞU

Stres atma ve rahatlama için ideal bir spor olan koşu, kalori yakımı için de idealdir. İsterkoşu bandı ister açık hava, tercih sizin.

8. CROSSFIT

Yüksek yoğunluklu bir spor olan crossfit, vücut ağırlığı ile çalışılmaktadır. Pilates gibi uzman eşliğinde yapılması gereken crossfit kondisyonu artırıyor ve dengeyi geliştiriyor.

9.KAYAK

Kış aylarında hem tatil hem spor amaçlı olarak çok amaçlı bir spora dönüşen kayak, profesyonel olmadan da yapılan bir spordur. Bedeni kuvvetlendiren kayak, aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmeyi sağlıyor.

10. BUZ PATENİ

Kayak gibi kış sporu olan buz pateni, çift veya tek olarak yapılan bir spordur. Özgürlüğü hissettiren buz pateni, zinde kalmak için ideal bir spordur.