Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kışın cilt bakımı nasıl olmalı?

Kışın cilt bakımı nasıl olmalı?

Hava sıcaklıkları değişimi cilt bakımı rutininizin değişmesi demektir. Kış mevsiminde cilt bakımı, cildine önem verenler için ayrı bir farkındalıktır.

10.12.2015 15:13

Hava sıcaklıkları değişimi cilt bakımı rutininizin değişmesi demektir. Özellikle karasal iklimlerin etkisini gösterdiği bölgelerde, nemin çok düşük olması cildin düşmanı olan bir durumdur.

Nemsizlik cilt kuruluğuna, cilt kuruluğu da cildin yıpranmasına ve kırışıklara davetiye çıkaran en ciddi unsurdur. 

Kış aylarında insanlar pul pul dökülen kuru bir cilt, çatlamış dudaklar, kuru ve kırılgan saçlardan ciddi anlamda muzdariptirler. Bu konuda size yardımcı olabilecek çeşitli şeyler vardır.

İşte öneriler:

 Güne sıcak bir duş ile başlayın. Daha sonra sıcaklığı biraz arttırın, biraz azaltın. Bu işlemi iki dakika boyunca tekrarlayın. Duştan çıkmadan önce 15 saniye boyunca soğuk su altında kalın. Bu, basit bir hidroterapi tekniğidir. Vücudunuzdaki kan dolaşımını düzenleyerek cildinizin canlanmasını sağlar. Bu, hem dinçleştirici hem de çok faydalı bir bakımdır. 

Banyo öncesi doğal yağlarla cildinize masaj yapın. Bu masaj, hindistan cevizi, bademi susam yağı ya da diğer doğal bitkisel yağlarla yapılabilir. Mümkünse masaj yağını bedeninizde yarım saat kadar tutun. Bu masaj cilt kuruluğunun giderilmesinin yanında yorgunluğu alır, tüm vücudu canlandırır, dayanıklılığı artırır, mükemmel bir uyku sağlar, bağışıklık sistemini uyarır ve sinir sistemini güçlendirir.

Her gün en az bir bardak limonlu ılık su için. Bu Çinlilerin vücuda enerji vermesi için kullandığı bitkisel bir methodtur. Karaciğer ve safra kesesi de dahil tüm sisteminizi detokslar. Bu da vücudunuzun, kötü bir cilde neden olan toksinlerden arınmak için çok daha çabuk kanı temizleyeceğini gösterir.

Rahat uyuyun. Güzel bir uykunun faydası hiçbir şeye değişilmez. Eğer yeteri kadar uyuyamazsanız oksijen seviyeniz düşer, bu da hücrelerinizin çabucak yenilenemeyeceğini gösterir ve yaşlanmaya neden olur. Mutlaka sekiz saat uyumaya çalışın ve sınırsız faydasından yararlanın.

Yorumlar | 0
üye profil