Kilo vermek isteyenler için 5 kolay egzersiz

Kışın alınan fazla kiloları vermek ve yaza formda girmek için geri sayım başladı. İşte kilo vermek isteyenlerin yapabileceği vazgeçilmez 5 egzersiz...

Yayınlanma Tarihi: 25.02.2019 14:55
Değiştirme Tarihi: 25.02.2019 14:55
Kilo vermek isteyenler için 5 kolay egzersiz

Mevsim boyunca alınan kiloları vermek isteyenler kışın sonlarına doğru hazırlıklara başlıyor. Yaza formda girmek ve uzun zamandır beklediğiniz kıyafetlerin içine girebilmek için yapmanız gereken vücut türünüz için en uygun beslenme programının yanında size uygun egzersizleri gerçekleştirmek. Peki ya tüm zamanların en işe yarayan egzersizleri hangileri? Kilo vermek isteyenler ne tür egzersizler yapmalı? Tüm soruların yanıtı bu yazıda... 

1- Koşu

En kolay kalori yakma türlerinden biri ve en çok bilineni hiç kuşkusuz koşmak. Ekstra masrafa girmeden, yalnızca vücudunuzu kullanarak her an her yerde yapabileceğiniz egzersizlerden koşu, kardiyo egzersizlerinden en önemlisi. Sağlıklı bireylerin aşamalı olarak yapabileceği koşu sporu, ormanda ya da sahilde yapıldığında daha da keyifli hale getirilebilir.

2- İp Atlama

Çoğu insanın özellikle çocukluk zamanlarında oyun olarak gerçekleştirdiği faaliyetlerden ip atlama, en etkili egzersiz türlerinden biri. Yoğun tempoda, senkronize bir şekilde yapılan ip atlama egzersizi, her yerde yapılabilecek, çok çeşitli ekipman gerektirmeyen spor türlerinden. 

3- Yüzme

Yazın serinlemek amacıyla yapılan, yaz tatillerinin vazgeçilmez etkinliklerinden yüzme, kilo vermek isteyenlerin gerçekleştirebileceği egzersizlerden biri. Vücudun neredeyse tüm bölgelerini çalıştıran yüzme, kısa sürede yüksek kalori yakmak için ideal bir egzersiz türü.

4- Bisiklet sürme

Yine çoğu zaman eğlence ve ulaşım aracı olarak kullanılan bisiklet, spor salonlarının vazgeçilmez aletlerinden biri. Kalori yakmak için en ideal kardiyo egzersizlerinden olan bisiklet sürme esnasında kilo verirken bacak kaslarını geliştirmek de kaçınılmaz.

5- Dans

Partilerde, düğünlerde ya da kutlamalarda farkında olmadan kalori yaktığınızı biliyor muydunuz? Dans etmek en etkili kilo verme yöntemlerinden biri. Vücudunuz müziğin ritmi ile hareket ederken bir yandan da kalori yakmaya devam eder. Dans ederek formda kalmak aynı zamanda en eğlenceli egzersiz türlerinden biri.