Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kedi Kadın Tırnaklarını Çıkardı

Kedi Kadın Tırnaklarını Çıkardı

Kara Şövalye Yükseliyor'daki Kedi Kadın rolüyle iyi eleştiriler alan Anne Hathaway, "Yapamayacağımı düşünseydi Chris'in bana rol vermeyeceğini biliyordum" diyor.

05.08.2012 15:12

Kara Şövalye Yükseliyor'la ilgili cevabı en çok merak edilen sorulardan biri de Anne Hathaway'den iyi bir Kedi Kadın çıkıp çıkmayacağıydı. Yorumlara bakılırsa sonuç olumlu, Hathaway, başarıları arasına layığıyla canlandırılmış bir Kedi Kadın ya da diğer ismiyle Selina Kyle portresi de kattı. Oyuncunun Empire'da yayımlanan röportajını kısaltarak aktarıyoruz.İlk ne zaman Christopher Nolan'la Selina Kyle karakteri üzerine görüştünüz?Ekim 2010... Birkaç aydır yeni Batman filminde bir kadın karakter olacağı söylentileri dolaşıyordu zaten. Neredeyse konuştuğum herkes "Teyit etmiyorlar ama o karakter Kedi Kadın" dese de ben "Hayır, Christopher Nolan, işin içine Kedi Kadın'ı katmayacak" diyordum. Kâhinim ya… (Gülüyor) Ben aklımda bir karakterle gittim görüşmeye ve bir saat konuştuktan sonra bana: "Pekâlâ, rol Kedi Kadın" dedi. Selina Kyle performansınızı Michelle Pfeiffer'ınkinden ayıran nedir mesela?Bence 'Kedi Kadın' Gotham şehrinin bir parçası. Karakteri, etrafındaki dünya tarafından şekillendiriliyor. Bu yüzden nasıl Michelle Pfeiffer'ın Selina'sı, Tim Burton'ın bir parçası ise benimki de, Christopher Nolan'ın Gotham'ının bir parçası.Nolan'ın ve kostüm tasarımcısı Lindy Hemming'in kostüme yaklaşımıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Üstleri kedi kulağı şeklindeki gözlüklere bayıldık...Görür görmez bir ürperti geldi. Kostümün çok ikonik ama yer yer gereksiz olabilen o parçasıyla ilgili böyle akıllıca bir çözüm getirmelerini çok sevdim.

Haber ile ilgili metin girin!.Sakar karakterleri canlandırırken de çok başarılısınız. Her zaman 'dört ayağının üzerine düşen' bir karakteri oynamak iyi bir değişim olsa gerek...Evet öyleydi. Diğer filmlerimin birçoğunda ben tam düştüğüm sırada kamera açık kalmış olurdu, böylece canlandırdığım da sakar bir karaktere dönüşürdü! (Gülüyor) Hiç tökezlediğim oldu mu? Evet... Biliyorsunuz farklı kamera lensleri için farklı kostümler var. Bir tanesi de çok uzun olduğu için takılıp duruyordum! Selina'da hoşuma giden şey, 'girl power' kaynaklı bir kendine güvenin değil hayatta kalma güdüsünden kaynaklı bir güvenin baskın olması.Daha önce de kusurlu karakterler oynadınız. Kötü birisini oynamak nasıldı? Bence onunla ilgili bayağı bir yargıya varıyorsunuz. Acaba onun sizinle ilgili yargısı ne olurdu? Tamam, bir kötülük timsali değil ama yine de bir hırsız.Hmm. Şöyle ki, kendine has özellikleri olan birilerini canlandırmayı seviyorum. Herhangi bir şekilde kendinizden çıkmanızı sağlayacak bir karakteri canlandırmak gerçek bir imtiyaz.Çok büyük bir film 'Kara Şövalye Yükseliyor'. Bu ölçülerde bir filmin içinde olmak nasıl hissettirdi?Oh! Şimdiye kadar yaptığım en büyük şey. Bu da Christopher Nolan'ın sette başka bir filmde olduğu kadar işine odaklı davrandığının ve hayal gücünü yüksek tuttuğunun kanıtı. Elinin altında akıl sır erdirilemeyecek miktarda para bulunan biri gibi davranmıyor. İnsanın üstüne üstüne gelen, şişirilmiş bir hava yoktu. İnanılmaz, sıkı ve verimli bir prodüksiyon süreciydi. Hesaplanan bütçeden daha azına çıktık ve planlanandan 10 gün önce bitirdik. Çılgınca bir şeydi.Böyle ikonik bir karakteri aldığınız için herhangi bir baskı hissediyor musunuz?Evet tabiî ki. İstersen bir adım geri at ve bak, baskı çok büyüktü. Ancak Chris'in desteği de çok büyüktü. Ben bu karakterle bir teste tabi tutulduğumu biliyordum ve eğer yapamayacağımı düşünürse bana rol vermeyeceğini de biliyordum. Bu yüzden kendime biraz güvenim vardı. Ben sadece kelimenin tam anlamıyla günübirlik yaşadım: "Pekâlâ! Bugün ne? Atış. Ve bugün? Trene gidiyorum. Ve bugün? Büyük bir çatışma başlıyor ve ben trene gidiyorum…" Sadece günübirlik yaşa ve gerçekçi ve ulaşılabilir düşüncelere sahip ol.
Yorumlar | 0
üye profil