Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kanepenizi 5 farklı şekilde kullanmak ister misiniz?

Kanepenizi 5 farklı şekilde kullanmak ister misiniz?

Birkaç ufak dokunuşla kanepenizi çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz...

05.01.2016 12:27

Renklerle marin teması yaratın

Kanepe dekorasyonu mevsime göre temalarla da süslenebilir. Yaz ayları için lacivert, beyaz ve kırmızı renklerin hakim olduğu marine desenler, kış aylarında ise bordo, yeşil ve kahve tonlarında kar temalı yastıklarla yaşam alanlarını renklendirebilirsiniz.

Hikaye oluşturun

Eğer nakış işlemek ya da dantel örmek gibi becerileriniz varsa bunları kendi kanepenizde sergileyin. Sarma ve boncuk işi çiçek desenli yastıklarla hem romantik, hem de sizi yansıtan bir dekorasyon uygulamış olursunuz.

Simetri yaratın

Sade ve gözü yormayan bir görünüm için yastıkları simetri yaratacak biçimde yerleştirebilirsiniz. Ancak birbirinden çok farklı ya da zıt stiller yerine aynı desende ve tonda yastıklar simetri hissini daha iyi yansıtır.

Koleksiyon severlere

Ev tekstilleri bir odanın havasını tamamen değiştirebilir. Şehir manzaraları seviyorsanız kanepenizi İstanbul, Paris, Venedik ya da sevdiğiniz başka şehirleri anlatan goblen yastıklarla süsleyebilirsiniz.

Dokulandırın

Krem ve beyaz uyumu mekanlarda dingin bir etki yaratır ama bütün renkleri benzer tonda seçerseniz monotonluk hissi oluşur. Bunun için keçe, yün, dantel ve keten gibi farklı kumaş dokularını birlikte kullanabilirsiniz.(evim)

Yorumlar | 0
üye profil