Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kalan çayı dökerken bir kez daha düşünün!

Kalan çayı dökerken bir kez daha düşünün!

Türk insanının yıllardır vazgeçemediği içeceklerden biri olan çay, içtikten sonra demlikte kalan çayın yararlı kullanımıyla da biliniyor.

05.01.2016 12:33

Türk insanının yıllardır vazgeçemediği içeceklerden biri olan çay, içtikten sonra demlikte kalan çayın yararlı kullanımıyşla da biliniyor.

Örneğin saçınız kuru ve matsa; şampuanladıktan sonra son olarak durularken bir çaydanlık ılık çay ile duruladığınız takdirde, saçınızın ışıldadığını ve canlandığını göreceksiniz.

Ilık bir leğen çay, 10 gün içerisinde ayak kokunuza da derman oluyor. Üstelik bunun için yatmadan önce 10 dakikanızı ayırmanız yeterli. 

Boğaz ağrılarında ise ılık çayla yaptığınız gargara işe yarayacaktır.

Ayrıca çayı yüzünüzdeki yaraların iyileşmesi için antibiyotik etkisinden yararlanarak pamuk ile tatbik edebilirsiniz. 

Eğer gözünüzdeki çapaklardan ya da şişliklerden şikayetçiyseniz de çay, işinizi görecektir. Hafif sıcak çaya batırdığınız pamuğu bir süre göz kapaklarınızın üzerinde tutmanız yeterli.

Dilinizi ısırdıktan sonra 9 gün içerisinde iyileşmesi çok canınızı yakıyorsa; günde 3 kere ılık çayla gargara yaptığınız taktirde, dilinizdeki yara 3 gün içerisinde geçecektir. Çayın saymakla bitmeyen faydaları size kusursuz bir güzellik ve sağlık getirecek.

Yorumlar | 0
üye profil