Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kahve telvesinin büyük sırrı!

Kahve telvesinin büyük sırrı!

Kahve telvesinin mucizeleri ve bilinmeyenleri

25.12.2015 12:24

Cilt bakımı

Kahve, hayatınıza keyif kadar güzellik de katabilir. Ilık kahve posasını biraz sulandırıp peeling gibi cildinize uygulayın. O bölgeyi streç film ile sarın ve 15 dakika bekletin. Yüzünüze peeling yaparken de kahve posasını kullanabilirsiniz.

Göz altı morlukları ve torbaları 

Kahve ayılmamızı sağlamanın yanı sıra yorgunluğun gözle görülebilen etkilerini de azaltıyor. Biraz zeytinyağı ile karıştırdığınız kahve posasını göz altı torbalarınıza uygulayın. 

Mucizevi saç bakımı

Kahve posasını masajla saçlarınıza uygulayın ve 10 dakika bekletin.  İşte sonuç: Saçlarınız artık daha canlı ve daha parlak!

Kahve ve et uyumu 

Pazar günü ziyafetlerinden birinde kahve posasını da tarife eklemeye ne dersiniz? Etinizi tuz-karabiber yerine bu kez kahve posası ile kaplayın ve öyle pişirin. Kahvenin ete vereceği füme tadı ile yepyeni bir ızgara keyfi ile tanışın.

Tencereleriniz parlasın

Kahve posası, pütürlü yapısı sebebiyle kirli tencere ve tavalarınızı ovalarken de yardımınıza koşuyor. Tencerelerinizi parlatmakla kalmıyor, bunu yaparken doğayı da korumuş oluyorsunuz.

Eviniz kahve koksun ister misiniz?

Bir kase içine koyduğunuz kahve posasını salonunuzun bir köşesine yerleştirin. Sigara dumanı, yemek ya da çöp kokusu gibi kokuların etkisinin azaldığını ve odayı mis gibi kahve kokusunun kapladığını fark edeceksiniz.

Küller artık uçmayacak

Nemli kahve posasını küllüğe ya da sobanızın içine serpiştirin. Posa,  külle bütünleşecek. Böylece küllüğü temizlerken etrafta uçuşan küller ve o pek sevilmeyen kül kokusu ile başa çıkmak zorunda kalmayacaksınız.

Sümüklü böceklerden kurtulun

Kuruttuğunuz kahve posasını(telve) saksı çiçeklerinde ya da bahçede gübre olarak kullanabilirsiniz. Çiçeklerinizi beslemekle kalmayacak, aynı zamanda bahçenize dadanan sümüklü böceklerden de kurtulmuş olacaksınız.

Mobilyalarınızı renklendirin 

Kahvenin renk verme özelliği koyu renk mobilyalarınızda da işe yarar. Sehpanızın çizilmiş yerine bir kulak pamuğuyla süreceğiniz kahve posası hem çiziği dolduracak hem de yeni boyanmış görüntüsü verecek.

Yorumlar | 0
üye profil