Kadınlar neden kuaförleriyle duygusal bağ kurar?

Kadınlar neden kuaförleriyle duygusal bağ kurar?
Yayınlanma Tarihi: 21.10.2016 14:12 | Değiştirme Tarihi: 21.10.2016 14:17

Kadınlar kuaförde yaptıkları değişikliklerle hayatlarının da değiştiğine inanırlar.Onlar için aynadaki yeni görüntü yeni hayatın başlangıcıdır.

Kadınlar neden kuaförleriyle duygusal bağ kurar?

Bugün kadınların kuaförleriyle duygusal bağ kurma nedenlerini yazmak istedim. Çoğu kadın hatta neredeyse tüm kadınlar, kuaförlerine farklı bir bağ taşır ve ondan başka bir kuaföre işlem yaptırdığı zaman kendini ihanet ediyor gibi hisseder. Peki nedir böyle hissetmenin nedeni?

Kadınların kuaföre gitme nedenleri;

Erkekler kuaföre saç kesme, boyama ve tıraş gibi sadece ihtiyaç duydukları nedenlerden gider. Fakat kadınlar için kuaför, daha çok fiziksel değil psikolojik bir ihtiyaçtır. Kadınlar kuaförlerini psikolog gibi görürler. Onlar için kuaföre gitmek bir nevi terapi niteliği taşır. İş hayatında yaşanılan sıkıntılar, sevgili veya kocayla yaşanan kavgalar, aile içi sıkıntılar, özgüven eksikliği, depresyona girme, hayatında değişiklik arayışına girme gibi nedenler kadınların kuaföre gitme nedenlerinden sadece bazılarıdır.

Kadınlar kuaförde yaptıkları değişikliklerle hayatlarının da değiştiğine inandırırlar kendilerini. Onlar için aynadaki yeni görüntü yeni hayatın başlangıcıdır. Tüm sıkıntılar üzüntüler yapılan değişiklikle beraber geride kalır.

Kadınlar için iyi kuaför nasıl olmalıdır;

Kadınlarda iyi kuaför algısı müşteriyle dertleşen, onu dinleyen, esprili, güler yüzlü olan, hatta gerekirse ablalık abilik yapan kuaförlerdir. Kuaförüyle böyle bir bağı kuran kadın, aradığını bulmuş olur ve başka kuaföre gitmek istemez. Çünkü elinin altında hem dış görünüşünü düzelten hem de dertlerini dinleyen biri vardır.Bu nedenle kuaförleri onlar için vazgeçilmezdir.