Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Jennifer Lopez'in makyaj sırları!

Jennifer Lopez'in makyaj sırları!

Dünyaca ünlü yıldız Lopez’in sahne kostümleri, saçı, makyajı ve aksesuarları çok fazla merak ediliyor.

04.01.2016 11:48

Jennifer Lopez’in makyaj sırlarını merak ediyor musunuz? Jennifer Lopez makyajına sahip olmanız için size bir kaç ipucu veriyoruz.

Kapatıcılar ten renginize uyumlu olsun

Jennifer Lopez makyajının ilk sırrı ten rengi ile uyumlu bir gözaltı kapatıcısıyla gözaltını kapatmak. Kapatıcının ardından yine ten renginizle uyumlu bir krem fondöteni, gözleriniz hariç tüm yüzünüze eşit oranda dağıtın.

Göz kapaklarınız ışıldasın

Göz kapağınıza, yüzünüze sürdüğünüz fondötenin bir ton açık renginde bir kapatıcı ya da fondöteni sürün. Böylelikle göz kapağınıza süreceğiniz far için zemin oluşmasını sağlamış olursunuz. Jennifer Lopez gibi parıltılı göz kapaklarına sahip olmak için kaşınızın altına, bir far fırçası ile ışıltılı bronz tonlarda bir far sürün. Ardından tüm göz kapağınıza, pudra fırçası yardımı ile hafif şekilde pudra sürmeniz makyajınızın kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Kirpiklerinizi belirginleştirin

Jennifer Lopez gibi kirpiklerinizi belirginleştirmek için, önce kirpik kıvırıcı ile kıvırın. Çok yoğun bir görüntü oluşmasını istiyorsanız takma kirpik kullanabilirsiniz. Göz kapaklarınıza ve alt kirpik diplerinizin iç kısmına siyah kalem sürün. Göz kapaklarınıza kalem sürerken ucunu dışarı doğru fazla taşırmayın. Gözünüzün bittiği yerde bitirebilirsiniz. Göz pınarlarınızın olduğu kısma bir miktar metalik tonlarda kalem sürerek ışıltı yaratabilirsiniz. Göz kapağınıza sürdüğünüz fardan bir ince bir fırça ile alt kirpik diplerinize sürüp dağıtın. Sadece üst kirpiklerinize rimel sürün, isterseniz iki kat sürebilirsiniz.

Yanaklarınızda gül rengini tercih edin

Jennifer Lopez makyajının bir diğer önemli noktası da belirgin elmacık kemikleri. Yanaklarınıza, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak için gül rengi tonlarında bir allık sürün. Dilerseniz kahve tonlarında bir allıkta tercih edebilirsiniz. Son olarak dudaklarınızın etrafına, dudak renginizden bir ton koyusu dudak kalemi sürün. Dudaklarınızın içine ise çok açık tonlarda bej ya da pembe likit ruj sürün.

Yorumlar | 0
üye profil