Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Jaws'ın Babası Öldü

Jaws'ın Babası Öldü

1980'lerde tüm dünyada ilgiyle izlenen ve dev bir köpek balığının yarattığı dehşeti konyu edinen 'Jaws' filmleri serisinin yapımcısı Richard Zanuck hayatını kaybetti.

15.07.2012 11:15

1980'lerde tüm dünyada ilgiyle izlenen ve dev bir köpek balığının yarattığı dehşeti konyu edinen 'Jaws' filmleri serisinin yapımcısı Richard Zanuck hayatını kaybetti.Jaws Filmlerinin yanı sıra 'Bayan Daisy'nin Şoförü' filmi ile 4 Oscar birden kazanan 77 yaşındaki Zanuck'un kalp krizi sonucu öldüğü açıklandı.

Haber ile ilgili metin girin!.  'Film endüstrisinin temel taşı' olarak görülen ünlü yapımcı,eşi,iki çocuğu ve 9 torunu ile birlikte yaşadığı Beverly Hills'teki evinde öldü. Zanuck 28 yaşındayken Darrly F. Zanuck'in Twentieth -century Fox stüdyosunun başına geçerek tarihin en genç stüdyo başkanı oldu.Daha sonra babası tarafından kovularak 1972'de yapımcı David Brown'la bağımsız film yapım şirketi Zanuck/Brown Productions'ı Kurdu. Zanuck'un yapımcılığını üstlendiği filmler arasında dönemin klasikleşmiş filmleri 'Neşeli Günler' 'Butch Cassidy ve Sundance Kid'de yer alıyor 
Yorumlar | 0
üye profil