İsmail Gül: Pişmaniye Herkesin Yüzünü Gülümseten Bir Lezzet

Pişmaniyenin Türk tatlıları içerisinde özel bir yere sahip olduğunu belirten Eyüp Sultan Lokumculuk ve Efe Eyüp Sultan Şekerleme Sahibi İsmail Gül; “Pişmaniye herkesin yüzünü güldürmeyi başaran bir lezzet. Büyük küçük herkes, pişmaniye gördüğünde bu lezzete asla hayır diyemiyor. Ayrıca ilerleyen yaşlarda pişmaniye, çocukluk dönemlerini hatırlatan bir tatlı konumunda bulunuyor.” ifadelerinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 20.06.2022 17:52
Değiştirme Tarihi: 20.06.2022 17:52
İsmail Gül: Pişmaniye Herkesin Yüzünü Gülümseten Bir Lezzet

Pişmaniyenin çok basit malzemeden üretildiğini fakat lezzetli bir pişmaniye için çeşitli püf noktaları bulunduğunu belirten İsmail Gül, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu: “Biliyorsunuz pişmaniyenin farklı çeşitleri var. Çikolatalı pişmaniye özellikle çocuklar tarafından oldukça beğeniliyor. Bunun yanı sıra klasik pişmaniyelerin de hâlâ ilgi çektiğini söylemek mümkün. Ben, geleneksel lezzetlerin farklı malzemelerle tatlandırılabileceği düşüncesindeyim. Fakat asıl tadın hiçbir zaman geri planda kalmaması gerekir. Çünkü o lezzetin geleneksel olmasını sağlayan, yıllardan beri süregelen o tattır. Bu durumun pişmaniye için geçerli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Euüp Sultan Lokumculuk ve Efe Eyüp Sultan Şekerleme olarak bizler bu konuya büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz. Bizim için önemli olan müşterilerimizin klasik lezzete ulaşabilmesi. İmal ettiğimiz pişmaniyelerin müşterilerimiz tarafından çok beğenilmesi bizi gerçekten çok mutlu ediyor. Aynı hizmet standardı üzerinden çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürdüğümüzü söyleyebilirim.”

Şeker ve Su Gibi İki Basit Malzemeden Muhteşem Bir Lezzet Çıkıyor

Şeker ve su gibi iki basit malzemenin yanı sıra farklı malzemelerle de pişmaniye üretiminin yapıldığını belirten İsmail Gül, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Biz çok farklı malzemelerle pişmaniye üretiminde bulunmakla birlikte asıl ünümüzü lezzetli lokumlarımızdan elde ettik. Farklı lezzetlere sahip pek çok lokumu müşterilerimize sunmanın keyfi içerisindeyiz.”

Pişmaniyelerimizde Müşteri Taleplerini Her Zaman Önceliyoruz

Pişmaniye başta olmak üzere tüm ürünlerinde müşteri taleplerini öncelediklerini belirten İsmail Gül, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Belirli bir hizmet standardımız olmakla birlikte bizim için müşteri talepleri her şeyden öncedir. Bu nedenle müşterilerimizin lezzet noktasında taleplerini dikkate alıp üretim çalışmalarımızı titiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizin müşterilerimiz tarafından beğeniliyor olması da bizim için gerçekten çok özel bir durum. Kurumsal çizgimizi bozmadan çalışmalarımızı sürdüreceğimizi rahatlıkla söyleyebilirim.”
 

İlgili Sayfalar: Kadın