İş Yerinde Konforu Artıracak Tavsiyeler

İş Yerinde Konforu Artıracak Tavsiyeler
Yayınlanma Tarihi: 21.01.2019 16:15 | Değiştirme Tarihi: 21.01.2019 16:15

Günün büyük bir bölümünün geçildiği iş yerleri, konfor tavsiyeleri ile daha rahat ev daha verimli alanlara dönüşüyor.

BOL BOL SU TÜKETİN
Su içmek, sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazlardandır. İş yerinin yoğun temposunda su içmeyi ihmal etmemek için yanınızda özel kaplar bulundurabilirsiniz. İş yerinde kahve çay tüketimini orantılı tutmalı fazla tüketmekten kaçınmalısınız.

ARA ATIŞTIRMALIKLAR
İş yerinde ara atıştırmalar zaman zaman yapılıyor. Ara atıştırmalarda yüksek karbonhidratlıara atıştırmalar enerjinizi düşürecektir. Bunun yerine meyve ve kuru yemiş gibi gıdalar tercih edilmelidir.

EGZERSİZLER
Gün boyu devamlı oturan kişiler sağlık sorunlarına davetiye çıkartıyor. Muhtemel rahatsızlıklardan korunmak için iş yerinde basit egzersizler yaparak sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulabilir.Yerinden kalkmadan bile yapılanküçük egzersizler çözüm olacaktır.

GÖZ YORGUNLUĞU
Bilgisayar başında çalışanların mustarip olduğu bir konu olan göz yorgunluğu, kuruma ve batma gibi sorulara yol açabiliyor. Bunun için arada göz dinlendirmek ve uzak noktalara bakarak göz egzersizi yapılabilir.

MERDİVENLERİ TERCİH EDİN
Çok katlı binada çalışan kişiler, katlar arası geçiş yapmaları gerektiğinde asansör yerine merdiven tercih ederek daha fazla hareket etmiş olurlar. Böylece gün boyu sabit oturmanın getirdiğisorunlar minimize edilmiş olur.

HAVALANDIRMA
Sağlıklı bir çalışma ortamı ve dinç zihin için iş yerinin belirli aralıklarla havalandırılması gerekmektedir. Eğer iş yeri cam açılması yasak olan plazaysa bu durumda dışarı çıkılarak hava alınması gerekir.

MOBİLYALAR
İş yeri konforunu birinci derecede etkileyen mobilyalar, rahat ve ideal formda olmalıdır. Hem renk uyumu hem konforu ile ideal olması gerekenmobilyalar gün boyu bünyeyi etkileyecek en önemli faktörlerdendir.

SANDALYE MASA SEÇİMİ
Sandalye ve masa seçimlerinin ideal şekilde yapılması gerekmektedir. Dik oturmayı sağlayacak tasarımda sandalye ve masa tercih ederek hem sağlıklı bir çalışma ortamı hem de verimli bir çalışma ortamı oluşturulur.