Huzur Veren 10 Dakikalık Meditasyon

Huzur Veren 10 Dakikalık Meditasyon
Yayınlanma Tarihi: 28.01.2019 09:14 | Değiştirme Tarihi: 28.01.2019 09:14

Nefes odaklı meditasyonla depresyon ve anksiyete semptomlarını iyileştirmeye katkıda bulunabilirsiniz. Meditasyonun insan ilişkilerini geliştirme ve empati duygusunu arttırma etkisi olduğu biliniyor.

10 DAKİKALIK MEDİTASYON

·Sessiz bir alanda rahat bir oturuş pozisyonunda oturun. Meditasyona başlamak için hazır olun. Huzur ve sevgi dolu 10 dakikanızı bölecek şeyleri ortadan kaldırın.

·Meditasyona başladığınızda kendinizi iyi hissettirecek düşüncelere yoğunlaşın. Merhamet duygusu ile kendi özelliklerinizi, takdire layık yönlerinizi ve gurur duyduğunuz anları düşünün.

·Sonra kendiniz için olumlu dilekler dileyin. İhtiyacınız olan şeylere odaklanın. Sağlığınızı, mutluluğunuzu ve iş hayatınızı gözden geçirip eksik yönlerinizi belirleyin ve bu konularda isteklerde bulunun. Kalbinizden geçen hangi ifadenin anlamlı olduğunu keşfedin. Kalbinizden gelen anlamlı ifadeleri içinizden birkaç defa tekrarlayın.

·Kendinize karşı takındığınız olumlu tavrı dışarıya aktarmanın zamanı geldi. Pozitifliği hissettiğiniz zaman onu dışarıya aktarma zamanı gelmiş demektir. Kendiniz için dilediğiniz iyi dilekleri, aklınıza getirdiğiniz sevdiğiniz bir kişiye yöneltin. Sevginin paylaşarak çoğaldığını ve sevgiyi paylaşmanın diğer mutlulukları beraberinde getirdiğini unutmayın.

·Meditasyonla artırdığınız duyguların farkına varın. Öz sevgiyle başladığınız meditasyonu başkalarına yönelterek şefkat, nezaket ve bağlılık duygularınızı geliştirdiniz.

Survivor Spyros kimdir? Survivor Spyros kaç yaşındadır?

Survivor 2019’da Yunan takımında bu hafta Spyros eleme potasında. Peki, Spyros kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Spyros’un kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz…

Boy uzatan zeka geliştiren İyot nelerde bulunur?

Türkiye’de insanların yüzde 99,9’u iyot eksikliği çekiyor. Vücudumuz tarafından üretilmeyen, besin yolu ile temin ettiğimiz iyotun eksikliğinde birçok hastalığın oluşmasının yanı sıra zeka geriliği ve yenidoğan bebeklerde ölüm riskini de artıyor.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.