Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Horlamayı engellemenin yolları

Horlamayı engellemenin yolları

Bİr tip uyku rahatsızlığı olan horlama kadınlara göre erkeklerde daha fazla görülüyor. Sosyal olarak ciddi bir sorun olan horlamanızı basit bazı yöntemler ile hafifletmeniz mümkün.

26.09.2016 15:41

Horlamadan kurtulun
Bİr tip uyku rahatsızlığı olan horlama kadınlara göre erkeklerde daha fazla görülüyor. Sosyal olarak ciddi bir sorun olan horlamanızı basit bazı yöntemler ile hafifletmeniz mümkün. Horlama insanlarda yorgunluk hissi yaratır ve kişi uyandığında hiç dinlenmemiş gibi hisseder. 

Horlamadan kurtulmanın yolları
Horlamanın nedeni fazla kilolarınız olabilir. Eğer fazla kilonuz varsa mutlaka uygun bir diyete başlamalı ve kilolarınızdan kurtulmalısınız.

Sırt üstü uyumakta horlamanıza sebep olabilir. Bu nedenle yüz üstü veya yan uyamanız gerekir.

Uykunuzu düzene sokmak ve gün içerisinde fazla yorulmamanız gerekir. Çünkü fazla yorgunluk geceleri size horlama olarak geri döner.

Oda sıcaklığınızın fazla ve kuru olmaması gerekir. Fazla oda sıcaklığı ağızda kuruluk yapar buda horlamanıza neden olur. Oda içerisinde sürekli bir hava akışı sağlanmalı.

Başın vücuda göre yüksekte tutulması horlamayı hafifleten bir diğer yöntemdir.

Uyku hapı, alkol ve sigara kullanımı da horlamayı tetikleyen diğer nedenler arasında bulunduğundan kullanılması tavsiye edilmez.

Yatmadan önce ağır yemekler tüketmekten kaçınılmalı ve bol su tüketilmelidir.

Yorumlar | 0
üye profil