Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Hollywood Ödülüne Türk Aday!

Hollywood Ödülüne Türk Aday!

Hollywood filmlerinde çalışan görsel efekt uzmanı Coşku Turhan, “görsel efektlerin Oscar’ı” olarak bilinen Visual Effects Society Ödülleri’ne aday gösterildi.

02.02.2013 11:06

GÖRSEL efekt uzmanı Coşku Turhan, 2012’nin temmuz ayında vizyona giren “İnanılmaz Örümcek Adam” (The Amazing Spider-Man) filmi için hazırladığı sahnelerle, “görsel efektlerin Oscar’ı” olarak bilinen Visual Effects Society (VES) Ödülleri’ne aday gösterildi.Turhan, bu yıl 11’incisi düzenlenecek ödüllerin “Olağanüstü Sanal Sinematografi” (Outstanding Virtual Cinematography in a Live Action Feature Motion Picture) kategorisinde yarışıyor. Rakipleri arasında da büyük bütçeli Hollywood filmleri var: “Beklenmedik Yolculuk” (The Hobbit), “Yenilmezler” (The Avengers), “Pi’nin Yaşamı” (Life of Pi), “Prometheus”, “Argo”, “The Imposibble”, “Efsane Beşli” (Rise of the Guardians), “Cesur” (Brave) ve Gerçeğe Çağrı (Total Recall). Ödül töreni, 5 Şubat’ta Beverly Hills’te yapılacak.

Haber ile ilgili metin girin!.Jüri üyesiVES (Görsel Efekt Derneği), farklı alanlarda görsel efektle uğraşan deneyimli uzmanları temsil eden bir topluluk. Birçok ülkeden üyesi bulunan VES’in merkezi Los Angeles’ta. 2011’den bu yana derneğin aktif üyesi olan Coşku Turhan, aynı zamanda son iki yıldır VES Ödülleri’ne jüri üyeliği yapıyor.Coşku Turhan kimdir?Coşku Turhan, altı yıldır birçok yüksek bütçeli Hollywood filmine görsel efekt hazırlıyor. Sony Imageworks’te kısa sürede büyük başarılara imza atan Turhan, şu sıralar “Muhteşem ve Kudretli Oz” (Oz: The Great and Powerful) filmindeki görevini tamamlamak üzere. Bu zamana kadar “İnanılmaz Örümcek Adam”, “Alis Harikalar Diyarında”, “Yeşil Fener”, “Beowulf”, “Kartal Göz” gibi Hollywood filmlerinde çalışan Turhan, ileride kendi filmini yönetmeyi hedefliyor.
Yorumlar | 0
üye profil