Hızlı saç uzatma tüyoları

Hızlı saç uzatma tüyoları
Yayınlanma Tarihi: 29.09.2016 14:12 | Değiştirme Tarihi: 29.09.2016 14:16

Birkaç ufak tüyo ile uzun saçlara sahip olabilir ve istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz.

Hızlı saç uzatma tüyoları
Hava kirliliği,stres,yetersiz beslenme,günümüzde oldukça yaygın kullanılan saç düzleştiricileri saçlarımızın kırılmasına ve yıpranmasına neden olan etkenlerdir.Daha sağlıklı ve cabuk uzayan saçlara sahip olabilmek için stresren uzak durulmalı.Fazla stres saçlarınızın uzamasını yavaşlattığı gibi saç dökülmelerinede neden olabiliyor.Saçlarınızın daha güçlü olabilmeleri için günde en az 2 lt su tüketmelisiniz.Düzlestirici,saç kurutma ve fön makinaları saçlarınızı güçsüzleştirir ve  saç tellerini kırar.Bu nedenle bu elektronik makinaların kullanımı azaltılmalıdır.Saçlarınızı sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa taramak kan akışını hızlandırır ve saçların beslenmesine fayda sağlar.

Palmiye yağı
Uzun ve güçlü saçlara sahip olmanınıza yardım edecek palmiye yağı oldukça etkili bir çözümdür. E vitamini bakımından zengin bu yağı haftada isteğe göre bir veya iki defa düzenli olarak kullanın, saçlarınızın daha çabuk uzadığını ve güçlendiğini göreceksiniz.

Yumurta akı ve zeytinyağı maskesi
Bu maske çok eski yıllardan beri kullanılan ve saçların hızlı uzamasında oldukça etkili bir yöntemdir. Özellikle hava koşulları,hava kirliliği gibi etkenlerin neden olduğu saçtaki yıpranmaları engellemede faydası büyüktür.Yumurta çabuk bayatladığı için bu makeyi önceden hazırlayıp bekletmeyin.

2 yumuta akı ve 5 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp geniş ağızlı bir tarak yardımı ile saçınıza uygulayın ve saçınıza bir bone takarak 1 saat kadar bekletin. Daha sonra ılık su ve sampuan ile yıkayın.